Porozumienie z Gimnazjum w Komprachcicach

Spotkanie w Komprachcicach

15 października 2014 r. w gimnazjum w Komprachcicach doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu a Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach. Porozumienie podpisali dyrektorzy obydwu szkół Leonard Pietruszka i Dariusz Dobrowolski. Miało to miejsce podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym obecni byli uczniowie gimnazjum, reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych oraz władze gminy Komprachcice (zastępca wójta oraz członkowie Rady Gminy).

Porozumienie zostało podpisane miedzy innymi w celu nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy działającymi w obydwu szkołach kołami robotycznymi zajmującymi się budowaniem i programowaniem robotów. Już 13 listopada zainteresowani uczniowie gimnazjum w Komprachcicach spotkają się z uczniami technikum i studentami PO w Elektryczniaku na spotkaniu poświęconym robotyce. Całość będzie transmitowana na  żywo przez polskie Radio Program 4.