Szkoła Demokracji – Szkoła Samorządności

szkola-demokracji-szkola-samorzadnosci

23 września w Warszawie w siedzibie ORE odbyło się spotkanie podsumowujące program „Szkoła Demokracji – Szkoła Samorządności”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół, placówek doskonalenia nauczycieli oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych, które brały udział w programie. Na uroczystości obecna była Pani wiceminister edukacji narodowej Joanna Berdzik i prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Krzysztof Stanowski.

Program „Szkoła Demokracji – Szkoła Samorządności” realizowany  był przez Ośrodek Rozwoju Edukacji od stycznia 2013 do czerwca 2014 r. Jego zadaniem było wsparcie rozwoju organizacyjnego placówek i  pomoc radom pedagogicznym w doskonaleniu piętnastu kompetencji opisywanych w publikacji Rady Europy pt. „Edukacja obywatelska i edukacja na rzecz praw człowieka jako zadanie wszystkich nauczycieli”. Kompetencje, podzielone na cztery grupy,  uwzględniały wiedzę, warsztat metodyczny nauczycieli,  ich rzeczywiste działania oraz umiejętność dokonywania ewaluacji i autoewaluacji.

Wśród 80 szkół w kraju i 4 w województwie opolskim znalazł się Zespół Szkół Elektrycznych. Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie z rąk Pani Marleny Fałkowskiej wicedyrektora ORE odebrał dyrektor Dariusz Dobrowolski.

foto-szkola-demokracji-szkola-samorzadnosci

certyfikat szkola demokracji szkola samorzadnosci