SPOTKANIE Z RODZICAMI
-
- komunikaty
3 września 2021 8:18
Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie z rodzicami, które odbędzie się w Zespole Szkół Elektrycznych
8 września 2021 r. (środa)
wg następującego harmonogramu:
Rodziców KLAS PIERWSZYCH zapraszamy na godzinę 17.00 na spotkanie ogólne z Dyrekcją Szkoły na sali gimnastycznej; po nim odbędą się spotkania z wychowawcami.
Rodziców KLAS DRUGICH I TRZECICH zapraszamy na godzinę 17.00 na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. (Informacja o salach zostanie podana w holu Szkoły).
Rodziców KLAS MATURALNYCH zapraszamy na godzinę 16.30 – na spotkanie ogólne z Dyrekcją Szkoły na sali gimnastycznej; po nim odbędą się spotkania z wychowawcami.
Rodziców uczniów JADĄCYCH NA OBÓZ JĘZYKOWY do Wielkiej Brytanii zapraszamy na godzinę 16.00 do sali nr 13.
W związku z dużą ilością spraw organizacyjnych związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, liczymy na Państwa przybycie.
Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele uczący
NOWY ROK SZKOLNY – ROZPOCZĘTY!
-
- news
2 września 2021 7:28
1 września 2021 r., na pierwsze spotkania z wychowawcami stawili się uczniowie opolskiego Elektryczniaka. Wśród nich – 190 uczniów klas pierwszych, którzy zostali nowymi członkami społeczności szkolnej.
To właśnie dla uczniów klas pierwszych odbyło się uroczyste spotkanie na sali gimnastycznej inaugurujące nowy rok szkolny. Zebrani mieli okazję spotkać się
z Kierownictwem Szkoły, wysłuchać życzeń Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego na nowy rok szkolny, poznać nauczycieli wspomagających ich edukację: pedagoga szkolnego, rzecznika praw ucznia, opiekuna samorządu szkolnego, nauczyciela – bibliotekarza i dyrygenta szkolnej orkiestry. Ale najważniejszym punktem tej uroczystości dla nowych uczniów stało się pierwsze spotkanie z wychowawcami, którzy po raz pierwszy odczytali listę obecności, by po wspólnym zdjęciu zaprosić swoich wychowanków na pierwszą lekcję wychowawczą i spacer po szkole.
Pozostali uczniowie rozpoczęcie roku szkolnego świętowali w salach na spotkaniach w gronie klasowym ze swoimi wychowawcami. Pierwsza lekcja wychowawcza stała się okazją do rozmów i zajęć ponownie integrujących klasę nie tylko po przerwie wakacyjnej, ale również po przerwie w codziennych kontaktach spowodowanej nauczaniem zdalnym. Niektórzy już zaczęli snuć plany dotyczące wycieczek szkolnych😊
Dla uczniów klas czwartych nowy rok szkolny to czas intensywnych przygotowań do ostatniego egzaminu zawodowego oraz egzaminu maturalnego. Dla nich, po spotkaniach w klasach, odbyło się dodatkowe spotkanie z Dyrekcją Szkoły, podczas którego zostały przedstawione najważniejsze terminy związane z przygotowaniem do najważniejszych dla nich egzaminów zewnętrznych.
Przyłączamy się do słów Wojewody Opolskiego na nowy rok szkolny, który życzy nauczycielom, rodzicom i uczniom oraz pracownikom oświaty, by ten rok przyniósł wiele powodów do dumy, sił do działania oraz sukcesów na miarę możliwości każdego ucznia. Niech nauka rozwija umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. I niech ten nowy rok szkolny będzie bezpieczny i spokojny. Nauczycielom oraz pozostały pracownikom oświaty – wiele sił i zawodowej satysfakcji, a rodzicom radości z osiągnięć i postępów dzieci. *
Dobrego, nowego roku … szkolnego!
*sparafrazowany fragment listu Wojewody Opolskiego – Sławomira Kłosowskiego – do Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i Pracowników Oświaty z dnia 1 września 2021 r.
Oboz Językowy Londyn-Kornwalia 2021
-
- news
1 września 2021 8:44
Ważna informacja na temat Obozu Językowego Londyn-Kornwalia 2021
WYCHOWAWCY KLAS PIERWSZYCH
-
- news
31 sierpnia 2021 15:13
Drodzy uczniowie klas pierwszych!
Poznajcie Waszych wychowawców, którzy jutro się z Wami spotkają na pierwszych lekcjach wychowawczych (od lewej):
Rafał Chwaliński – nauczyciel przedmiotów zawodowych mechatronicznych - wychowawca klasy 1a;
Damian Schnober – nauczyciel przedmiotów zawodowych mechatronicznych i automatyki przemysłowej – wychowawca klasy 1b;
Bogusław Rączka – nauczyciel wychowania fizycznego – wychowawca klasy 1c;
Sylwia Święs – nauczycielka języka polskiego, wychowania do życia w rodzinie, doradca zawodowy – wychowawczyni klasy 1 d;
Agnieszka Świsulska – nauczycielka chemii, doradca zawodowy – wychowawczyni klasy 1e;
Marek Małecki – nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych – wychowawca klasy 1 ab.
Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Aglomeracji Opolskiej
-
- komunikaty
30 sierpnia 2021 8:28
Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zwróciło się z prośbą o zamieszczenie informacji wraz z linkiem do ankiety skierowanej do wszystkich mieszkańców, która pozwoli na określenie doświadczeń i potrzeb związanych z przemieszczaniem się w Aglomeracji Opolskiej oraz udostępnienie posta poprzez swoje media społecznościowe.
Ankieta jest dostępna na dedykowanej stronie na FB - @mobilnAO (MOBILNAO – Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska).
Poniżej przesyłamy:
- bezpośredni link do posta: https://www.facebook.com/Mobilnao-Stowarzyszenie-Aglomeracja-Opolska-712752122907439 ;
- bezpośredni link do ankiety: https://forms.gle/ssEX1BfQLswBkyKW6 ;
- link do strony stowarzyszenia z informacją o ankiecie: https://www.aglomeracja-opolska.pl/mobilna-ao/aktualnosci
Jednocześnie informujemy, że w drugiej połowie września rozpocznie się realizacja pierwszego etapu konsultacji społecznych.
WSPIERAMY NAJLEPSZYCH IV – NABÓR WNIOSKÓW
-
- komunikaty
26 sierpnia 2021 13:37
Już od 13 do 24 września br. będzie można składać wnioski do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych IV na rok szkolny 2021/2022. To stypendia dla uczniów dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie ze średnią ocen z ubiegłego roku szkolnego nie niższą niż 4,9 oraz ze średnią nie niższa niż 4,7 z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości lub przedmiotów z zakresu technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Ważne jest też kryterium dochodowe – stypendia są dla uczniów z rodzin, których przeciętny miesięczny dochód uzyskany w roku 2020 na jednego członka rodziny nie przekracza 1 685,00 zł netto (w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne 1 910,00 zł netto).
Pełne ogłoszenie o programie, regulamin oraz wzór wniosku z załącznikiem dostępne są na stronie programu: https://www.opolskie.pl/region/nauka-i-edukacja/wspieramy-najlepszych-iv/
Nabór 2021
-
- news
4 sierpnia 2021 10:33
W Zespole Szkół Elektrycznych kończą się prace związane z naborem kandydatów do pięcioletniego technikum w zawodach technik mechatronik (1 klasa), technik automatyk (1 klasa), technik elektryk (1/2 klasy), technik teleinformatyk (1/2 klasy) i technik informatyk (2 klasy) oraz trzyletniej szkoły branżowej w zawodzie elektryk (1 klasa). Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w Branżowej Szkole I stopnia nr 3 (elektryk).
Wszystkich przyjętych uczniów zobowiązujemy do pilnego śledzenia informacji zawartych na stronie internetowej szkoły (www.elektryk.opole.pl), znajdują się tam również informacje o obowiązujących podręcznikach dla uczniów klas pierwszych oraz spotkaniu z rodzicami.
Szczególne podziękowania pragnę złożyć wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naboru do klas pierwszych, a w szczególności Lidii Gargul, Barbarze Jaguścik, Katarzynie Mansfeld, Agnieszce Świsulskiej, Sylwii Święs, Piotrowi Dworaczykowi, Tomaszowi Śniegurowi, Krzysztofowi Kamieniakowi oraz wicedyrektorowi Damianowi Stankowiczowi za organizację i koordynację prac związanych z naborem.
Życzę przyszłym uczniom naszego technikum oraz szkoły branżowej udanego i bezpiecznego odpoczynku. Do zobaczenia 1 września na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2021/2022.
Dyrektor
Uwaga
-
- komunikaty
23 lipca 2021 11:18
Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Opolu, wchodząca w skład Miejskiego Centrum Wsparcia Edukacji zmienia siedzibę z ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 9 na ul. Powstańców Śląskich 19.
Szczegóły na stronie https://mcwe.opole.pl/mpppopole.html
Z żałobnej karty
-
- komunikaty
12 lipca 2021 12:53
Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Nasz Kolega, długoletni i zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu
mgr inż. Wacław Sterniuk
Pracę w Zespole Szkół Elektrycznych rozpoczął w 1968 roku, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych i z przerwami kontynuował do roku 2008.
Był znakomitym nauczycielem, który z powodzeniem wykorzystywał w szkole doświadczenie zdobyte w przemyśle. Wykształcił wiele pokoleń elektryków, zawsze bardzo zaangażowany w życie szkoły.
Wszyscy zapamiętamy Pana Wacława jako wspaniałego nauczyciela pełnego życzliwości, wyrozumiałości i poczucia humoru - nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich.
WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO 2021
-
- komunikaty
6 lipca 2021 13:43
5 lipca ogłoszone zostały wyniki egzaminu maturalnego.
Oczekiwane z niepokojem, gdyż dla tegorocznych maturzystów etap nauki w technikum był wyjątkowy, połączony z długim okresem nauki zdalnej. Doniesienia medialne o niższych niż zwykle wynikach egzaminu maturalnego oraz dużym odsetku porażek również nie napawają optymizmem.
Mimo trudnych warunków pracy i nauki, zdawalność w Elektryczniaku utrzymuje się na wysokim poziomie. Tylko jeden tegoroczny absolwent nie zdał egzaminu, siedmiu ma możliwość przystąpić do sesji poprawkowej w sierpniu.
A oto wyniki statystyczne:
ZDAWALNOŚĆ W ELEKTRYCZNIAKU – 95,7 %
ZDAWALNOŚĆ W TECHNIKACH W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM – 64,1%
ZDAWALNOŚĆ W TECHNIKACH W KRAJU – 64,0 %.
W tym roku szkolnym do egzaminu maturalnego w Elektryczniaku przystąpiło 188 zdających: absolwentów Publicznego Technikum nr 5 oraz absolwentów z wcześniejszych lat, którzy zdawali egzamin po raz pierwszy.
Świadectwo otrzymało 180 absolwentów. 7 ma szansę na otrzymanie świadectwa po sesji poprawkowej.
Każdy ze zdających musiał przystąpić do obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego (w części pisemnej), matematyki, języka obcego (w części pisemnej).
Jak ułożyły się wyniki? Mimo obaw nie zanotowaliśmy znaczących spadków wobec wyników z lat ubiegłych, z niektórych przedmiotów wyniki okazały się nawet wyższe w stosunku do wyników ubiegłorocznych.
Przedmiot/poziom |
Elektryczniak |
Województwo |
Kraj |
|||
Z |
S |
Z |
S |
Z |
S |
|
JĘZYK POLSKI - POZIOM PODSTAWOWY |
97,9 |
58,0 |
92,0 |
51,0 |
90,0 |
50,0 |
MATEMATYKA – POZIOM PODSTAWOWY |
98,4 |
80,0 |
69,0 |
46,0 |
71,0 |
47,0 |
JĘZYK ANGIELSKI – POZIOM PODSTAWOWY |
100,0 |
89,0 |
92,0 |
70,0 |
90,0 |
67,0 |
JĘZYK NIEMIECKI – POZIOM PODSTAWOWY |
96,0 |
88,0 |
89,0 |
64,0 |
79,0 |
48,0 |
JĘZYK ROSYJSKI – POZIOM PODSTAWOWY |
100,0 |
98,0 |
100,0 |
94,0 |
90,0 |
60,0 |
MATEMATYKA – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
25,0 |
- |
15,0 |
- |
16,0 |
JĘZYK ANGIELSKI – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
74,0 |
- |
55,0 |
- |
53,0 |
FIZYKA – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
21,0 |
- |
17,0 |
- |
19,0 |
INFORMATYKA – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
36,0 |
- |
26,0 |
- |
29,0 |
JĘZYK NIEMIECKI – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
76,0 |
- |
57,0 |
- |
41,0 |
JĘZYK POLSKI – POZIOM ROZSZERZONY |
- |
54,0 |
- |
37,0 |
- |
36,0 |
gdzie: Z - Zdawalność w %, S - średni wynik w %
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy
mądrych wyborów oraz odwagi i powodzenia w realizacji życiowych planów!
EKSPEDYCJA 7 BESKID ŻYWIECKI
-
- wycieczki
5 lipca 2021 11:19
W Ekspedycji 7 członkowie Szkolnego Klubu Górskiego wyruszyli eksplorować Beskid Żywiecki i Śląski. Ekspedycja rozpoczęła się 14 czerwca 2021 roku od zbiórki w szkole o godzinie 6:45. Pierwszego dnia po rozgrzewce wyruszyliśmy na Rysiankę. Była piękna słoneczna i ciepła pogoda. W tym dniu pokonaliśmy 21 km pieszo wykonując przy tym 28 tys. kroków. Na szlaku natknęliśmy się na wracające z pastwiska owce. Po drodze minęliśmy 3 schroniska: pierwsze na Hali Boraczej, gdzie zjedliśmy pyszne jagodzianki, drugie na Hali Lipowskiej i trzecie na Rysiance. Trasa liczyła 914 m podejść i 935 m zejść. Była dość męcząca, ale widoki z góry wynagradzały cały trud. Gdy zeszliśmy pojechaliśmy do naszej ,,bazy” do ośrodka Jaz w Węgierskiej Górce. Wieczorem odbyliśmy szkolenie na temat pierwszej pomocy w górach i po ciężkim dniu poszliśmy spać.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania o godzinie 8.00, a o godzinie 9.00 wyjechaliśmy z ośrodka. W tym dniu za cel obraliśmy Wielką Raczę. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od obowiązkowej rozgrzewki. Tego dnia przechodziliśmy przez Wielką Raczę, Małą Raczę, Przełęcz pod Orłem, Przełęcz Przegibek aż do Roztoki. W drodze minęliśmy 2 schroniska, jedno na Wielkiej Raczy, a drugie na Przełęczy Przegibek. Było trochę cieplej niż w pierwszym dniu. W tym dniu przeszliśmy najwięcej, bo aż 26 km czyli aż 35 tys. kroków. Zmęczeni udaliśmy się autobusem z powrotem do Węgierskiej górki na obiadokolację. Tak jak pierwszego dnia odbyliśmy wieczorem szkolenie.