Opolski Elektryczniak pod żaglami Pogorii

1. Dla kogo rejs? – dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych. Nie musisz mieć doświadczenia w pływaniu na żaglowcach. Wystarczy chęć poznania żeglarskiego życia, zdobycia nowych doświadczeń oraz zaangażowanie w wyprawę.

2. Czy tylko uczniowie ZSE? – uczniowie naszej szkoły mają stanowić podstawę załogi. Gdyby zainteresowanie rejsem było zbyt małe, w rejs mogą popłynąć dowolne osoby (do 25 roku życia).

3. Co muszę wiedzieć o żeglarstwie? – właściwie nic, to rejs szkoleniowy. Wykwalifikowana załoga stała i oficerowie przeprowadzą na pokładzie szkolenia zapewniające nie tylko bezpieczeństwo, ale także wiedzę z podstaw żeglarstwa.

WAŻNE: To nie jest rejs turystyczny, wszyscy uczestnicy rejsu stanowią załogę, zostaną podzieleni na 4 grupy i będą pełnić wachty nawigacyjne, gospodarcze, bosmańskie i trapowe.

4. Czego mogę się spodziewać? – przyjaznej atmosfery (sami będziecie ją zapewniać), dużo żeglowania, także w nocy, sterowania Pogorią, stawiania żagli, także tych na rejach (wysokość 30 metrów), trochę prac porządkowych, zawodowej załogi, w tym kucharza, którzy pomogą w rejsie, gwiaździstego nieba, jakiego nie zobaczysz na lądzie, wiatru i fal, które sprawdzą Twoją wytrzymałość (w sztormie nie pływamy). Rejs uczy pracy zespołowej, organizacji czasu i odpowiedzialności. Team building w najczystszej postaci.

5. Kiedy odbędzie się rejs? – przewidywany termin to wrzesień – listopad 2015r. Jeśli zgłosi się odpowiednia grupa chętnych, będziemy rozmawiać z armatorem Pogorii o rezerwacji konkretnego terminu. Rejs trwa tydzień plus dojazd i powrót, razem 9 dni, rejon: Morze Śródziemne.

6. Ile to kosztuje? – całość wyprawy to koszt 1641,03 zł plus ubezpieczenie indywidualne NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (kosztów leczenia) za granicą. Cena obejmuje transport autokarowy w obie strony, pełne wyżywienie na żaglowcu (3 razy dziennie + porcja nocna dla wachty), opłaty eksploatacyjne, portowe, załogę stałą oraz kapitana wraz z 4 oficerami wachtowymi.

W celu blokady terminu u armatora wymagane jest wpłacenie min. 20% kwoty umowy, na pozostałą część ustala się terminy spłat ratalnych.

7. Jak się zapisać? – zgłoś się do Agnieszki Nowak, sala 53

plakat-pogoria2