Aby ubezpieczyć dziecko / pełnoletniego ucznia proszę dokonać wyboru jednego z wariantu i wpłacić składkę.

24 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego wydarzenia, było propagowanie nauki języków obcych, poznanie kultury i obyczajów wybranych krajów oraz zachęcenie młodych ludzi do podróży.

Wystartował nowy rok szkolny. Wielu z Was już pyta, co można zrobić, żeby zostać członkiem SKG Opole, dlatego rozpoczynamy nowy nabór.

W piątek 24 września, odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy w ZSM Opole. Do rozgrywek przystąpiło 44 zawodników.

Jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywności. Regularne przejażdżki przynoszą efekty zdrowotne, zwiększają wydolność organizmu.

Miło mi poinformować wszystkich sympatyków piłki nożnej o tym, że już w najbliższą środę 29 września rozpoczną się pierwsze mecze eliminacyjne w turnieju piłkarskim o Mistrzostwo Zespołu Szkół Elektrycznych klas 1-3 – „Elektro Cup 2021/2022”.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie z rodzicami, które odbędzie się w Zespole Szkół Elektrycznych 8 września 2021 r. (środa) wg następującego harmonogramu:

W dniu 16.09.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła szkolnego LOK.

1 września 2021 r., na pierwsze spotkania z wychowawcami stawili się uczniowie opolskiego Elektryczniaka. Wśród nich – 190 uczniów klas pierwszych, którzy zostali nowymi członkami społeczności szkolnej.

Zespół Szkół Elektrycznych włączył się w IV edycję akcji Kredkobranie. To ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.

W Zespole Szkół Elektrycznych kończą się prace związane z naborem kandydatów do pięcioletniego technikum w zawodach technik mechatronik (1 klasa), technik automatyk (1 klasa), technik elektryk (1/2 klasy), technik teleinformatyk (1/2 klasy) i technik informatyk (2 klasy) oraz trzyletniej szkoły branżowej w zawodzie elektryk (1 klasa). Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w Branżowej Szkole I stopnia nr 3 (elektryk).

Zapraszamy do uczestniczenia w akcji "Młoda krew ratuje życie" w najlepszej szkole technicznej na Opolszczyźnie.

Już od 13 do 24 września br. będzie można składać wnioski do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych IV na rok szkolny 2021/2022. To stypendia dla uczniów dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

W tym roku szkolnym nasz Klub Górski obchodzi 6 lat założenia. Z tej okazji członkowie klubu będą realizować projekt "Z Opola na dach Europy".

Zapoznaj sięz harmonogramem egzaminów poprawkowych.

Zapraszamy jeszcze przez najbliższe trzy dni do sprzedawania i kupowania podręczników szkolnych.

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Nasz Kolega, długoletni i zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu mgr inż. Wacław Sterniuk.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do zalet jazdy na rowerze.

5 lipca ogłoszone zostały wyniki egzaminu maturalnego.

W najbliższy piątek 24 września rozegrany zostanie Turniej Szachowy Mechanik, kontra Elektryk.

W Ekspedycji 7 członkowie Szkolnego Klubu Górskiego wyruszyli eksplorować Beskid Żywiecki i Śląski.

Z ogromną przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych tegoroczny Obóz Językowy do Kornwali został odwołany.

25 czerwca, ostatnią lekcją wychowawczą, uczniowie Elektryczniaka zakończyli pełen wyzwań związanych z pracą zdalną rok szkolny 2020/2021. Koniec roku to tradycyjny czas podsumowań.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych do zgłaszania się w ramach naboru do naszej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych (ODZSE), najstarszej działającej orkiestry szkolnictwa technicznego w regionie opolskim !

Back to top