We wtorek 20 lutego został rozegrany Turniej Szachowy, w którym udział wzięli uczniowie „elektryka".

Mamy już kolejne zaproszenia.

W środę, 3 stycznia 2024 r. 25 uczniów naszej szkoły złożyło uroczyste ślubowanie i wyraziło chęć przynależenia do Szkolnego Klubu Górskiego.

Świętujemy Dzień Patrona Szkoły. Ogłaszamy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce dla Uczniów Klas Pierwszych.

Z przyjemnością oraz dumą informujemy, iż Rafał Tomeczek, uczeń klasy VF, zakwalifikował się do I etapu zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

 Chcemy w naszej szkole założyć klub strzelecki.

Chociaż święta Bożego Narodzenia pozostają od paru dni historią nadal trwa czas utworów, piosenek świątecznych w radiofonii czy telewizji. O kolędach już nie wspominamy. Wprawdzie muzycy z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu mają przerwę świąteczną od zajęć szkolnych oraz koncertów a na korytarzach szkolnych panuje cisza, my zapraszamy do wysłuchania aranżacji orkiestrowej jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów i granych w grudniu oraz styczniu następnego roku - "Jingle Bells".

A mowa o fizycznym wydaniu i premierze nowego, krążka płytowego el12 Opole Politechnic Band - Generacji 2.0 pod tytułem "Krajobraz za oknem". Fonogram ten jest zapisem koncertu, który odbył się 10 lutego 2023 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach autorskiego cyklu "Muzyczne impresje - cykl koncertów wędrownych". Zawartość krążka to 16 utworów. Repertuar oscyluje pomiędzy jazzem, improwizacją jazzową, popem, rockiem. Wydawcą tego niekomercyjnego wydania jest Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. - wieloletni partner naszej Szkoły, realizujący program Akademia el12.

Życzenia Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zacieśnienie relacji edukacyjnych i biznesowych przyniesie korzyść obydwu stronom oraz przyczyni się do realizacji wspólnych zamierzeń w oparciu o bliską i ścisłą współpracę z pracodawcami.

Wszystkie szczegóły odnośnie organizacji spotkania, sposobu kontaktu oraz link do spotkania otrzymają Państwo od wychowawców za pośrednictwem wiadomości w e-dzienniku.

Karnawał znany i obchodzony pod różnymi nazwami w wielu krajach świata.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w dniach 6 – 8 grudnia.

Elektryczni Dęciacy wraz z zespołami partnerskimi z Politechniki Opolskiej i Grudzic zapraszają na Orkiestrowe Walentynki 2024. Niech radość i promienny uśmiech goszczą na twarzach wszystkich nie tylko 14 lutego ale także wiele dni po ... Żyjemy w świecie niekończonego się pędu, bicia kolejnych procentowych rekordów zapominając o prostych przyjemnościach i wzajemnej życzliwości oraz poszanowaniu. Niech zatem każdy chętny zabierze to muzyczne serduszko i pośle dalej ... Mamy nadzieję, że choć na chwilę będzie inaczej i lepiej.orkiestra walentynki 2024

>> https://audiomack.com/orkiestraopole/album/orkiestrowe-walentynki-2024

 

To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie, za które serdecznie dziękujemy prowadzącym zajęcia.

Wolontariusze naszej szkoły należą do Korpusu Solidarności.

Serdecznie zapraszamy!

W przyszły czwartek kolejna możliwość do niesienia pomocy potrzebującym.

Zanieśliśmy dobre życzenia okraszone kolędową nutą i dobrym słowem.

Zapraszamy do uczestniczenia w akcji "Młoda krew ratuje życie" w najlepszej szkole technicznej na Opolszczyźnie.

„Mówi się, że życie jest zbyt krótkie, by je poświęcić szachom. Ale to już wina życia, a nie szachów”.

"Orkiestromania" to najnowsze przedsięwzięcie dźwiękowe współtworzone przez Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu i zespoły partnerskie czyli Orkiestrę Politechniki Opolskiej i Grudzicką Orkiestrę Dętą.

W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy za przekazany sprzęt.

folder odzse 2024

Nowe wydawnictwo - folder orkiestrowy w którym znalazła się także Orkiestra Opolskiego Elektryczniaka oraz cykle koncertów i imprezy, które współrealizuje i współtworzy.

Zapraszamy do lektury!

e-Folder bezpłatnie można pobrać tutaj: https://odzse.slusarczyk.eu/folder_orkiestrowy.pdf

Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczą w wystawie, która idealnie wpasowała się swoim terminem w realizowane przez pierwszaków na języku polskim tematy.

generacja2 0 2023

15 stycznia 2024 roku o godzinie 17:00 rozpoczął się koncert el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0. Muzycy zagrali w zabytkowych wnętrzach Zamku w Mosznej na międzynarodowej konferencji KreativEU. W programie koncertu znalazły się standardy jazzowe, utwory pop, reggae oraz przede wszystkim improwizacja jazzowa. Na widowni muzyków słuchało międzynarodowe grono złożone z reprezentantów zarządów, kadry profesorskiej oraz osób odpowiedających za wymianę studentów. Koncert po owacji na stojąco zakończył bis. Cały wieczór zakończył się uroczystą kolacją.

Wydarzenie było adresowane w szczególności do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

W czwartek 11 stycznia 2024 r. ogłoszono wyniki najnowszego rankingu szkół - Perspektywy 2024.

Mikołajkowy tydzień dobroczynności rękoma naszych Wolontariuszy zaniósł wiele darów i serca, wielu potrzebującym.

Wsparcie dla zawodu technik teleinformatyk.

Zwiedzanie rynku krakowskiego, i urok świątecznego jarmarku było dopełnieniem udanej wycieczki pierwszaków.

Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i przygotowani do egzaminu zawodowego w części teoretycznej i praktycznej w zawodzie technik mechatronik.

"Ryba Reggae" to nowa kompozycja Bartosza Dorosiewicza na codzień ucznia klasy 4DT a także muzyka Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i współtwórcy el12 Opole Politechnic Band - Generacji 2.0, która koncertuje wykonując m.in. muzykę jazzową, pop, także reggae. Kompozycja miała swoją premierę 5 grudnia br. podczas koncertu zespołu w ramach cyklu "Muzyczne impresje". Jak się okazuje w Opolskim Elektryczniaku można swobodnie łączyć techniczne zamiłowania z muzyczną pasją i nie tylko. Rozwijać je. Kto jeszcze nie słyszał - zapraszamy! Więcej o formacji na stronie: https://el12.orkiestra.opole.pl/index.php/el12-opole-politechnic-band-generacja-2-0

Przed Państwem el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0 w premierowym nagraniu "Ryba Reggae"!

Mamy nadzieję, że Łukasz podołał zadaniu i będziemy mogli mu kibicować na kolejnych etapach Olimpiady.

Na Dolnym Śląsku w Radwanicach 19 listopada odbył się turniej szachowy podczas, którego nasi uczniowie zdobyli swoje pierwsze kategorie szachowe.

Już po Gali Finału Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024. Wyniki zostały opublikowane. Vivat ZSE Opole!

Znów pierwsi w województwie opolskim, XVII miejsce w Polsce i co bardzo cieszy X miejsce w rankingu maturalnym na cały kraj!

Orkiestra Dęta ZSE w Opolu bardzo cieszy się z tego wyniku. Jesteśmy dumni, że możemy być od ponad 60 lat częścią tej wspólnoty.

A na vivat "Marsz Elektron", którego ostatnie ostatnie 17 taktów od wielu lat jest hymnem instrumentalnym naszej Szkoły.

I jak zawsze zapraszamy: Dołącz do nas! W końcu jak mawiał klasyk "Opolski Elektryczniak - naszą dumą!"

Moc najserdeczniejszych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zachęcamy Maturzystów do zapoznania z projektem edukacyjnym.

5 grudnia (we wtorek) punktualnie o 18:30 w hallu Zespołu dydaktycznego Łącznik na Politechnice Opolskiej rozpoczął się ostatni w tym roku koncert orkiestr. Wykonawcami koncertu "Viva la Musica!" (Niech żyje muzyka!) w ramach autorskiego cyklu "Muzyczne impresje - cykl koncertów wędrownych" byli muzycy rekrutujący się z trzech orkiestr: Opolskiego Elektryczniaka, Politechniki Opolskiej oraz Grudzic. Orkiestry wystąpiły w ramach grupy koncertowej el12 Opole Politechnic Band pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka - dyrygenta orkiestr. Grupa koncertuje od 2011 roku a jej mecenasem jest Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o., które patronuje programi Akademia el12 w którym uczestniczy od lat nasza Szkoła.

W programie znalazły się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz kompozycje i aranżacje dyrygenta. W Orkiestrze Politechniki Opolskiej oraz Grudzickiej Orkiestrze Dętej gra wielu absolwentów Opolskiego Elektryczniaka - w tym absolwentów ODZSE. Koncert był także podsumowaniem 25-lat działaności dyrygenckiej Przemysława Ślusarczyka. Przypomnijmy artysta w 2022 roku obchodził 35-lecie pracy kompozytorskiej. Przybyła publiczność bardzo życzliwie przyjęła młodych artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami. Muzycy bisowali dwukrotnie. Wśród bisów znalazł się świąteczny akcent.

W tle koncertów rozpoczęła się także praca nad nową płytą, która podobnie jak poprzednie będzie płytą live złożoną z utworów wykonywanych podczas koncertów w tym roku. Premierę LP wirtualnego pt. "Orkiestromania" zaplanowano na II połowę stycznia 2024 roku. 

Galeria z koncertu na Facebooku orkiestrowym tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=orkiestradeta&set=a.853530913232620

Zapraszamy także na nasz kanał YouTube:

W sobotę, 6 stycznia 2024 r., w Hotelu Arkas w Prószkowie miała miejsce studniówka klas piątych Zespołu Szkół Elektrycznych.

W Mikołajki nasi wolontariusze zanieśli do Domu Nadziei i jego podopiecznych, radość, nadzieję moc życzeń i dobrej muzyki.

Dnia 14.12.2023 roku w kościele ojców Jezuitów pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego odbyły się rekolekcje Adwentowe dla następujących szkół: Zespołów Szkół Elektrycznych i Ekonomicznych oraz Liceów nr 3 i nr 8 w Opolu.

1.12.2023 o godzinie 19:00 rozpoczął się długo wyczekiwany dla el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0 koncert podczas którego zespół zaprezentował wiele premier, przygotowanych na ten sezon oraz utworów, które zostały odczytane na nowo. Publiczność szczelnie wypełniła Klubokawiarnię OPO przy ulicy Krakowskiej 32 w Opolu, pomimo mało zachęcającej, piątkowej, zimowej aury. Jedną z premier była kompozycja Bartosza Dorosiewicza (ucznia naszej Szkoły) "Ryba Reggae" na saksofon tenorowy i zespoł. Półtoragodzinny koncert został nagrodzony przez publiczność gorącymi oklaskami, po których nastąpił bis.
Przypomnijmy, że el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0 tworzą m.in. uczniowie oraz absolwenci Opolskiego Elektryczniaka, którzy oprócz programu artystycznego Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Orkiestry Politechniki Opolskiej przygotowują zupełnie odrębny, dodatkowy program artystyczny "po godzinach".
Jako ilustrację proponujemy klip do jednego z utworów, który znalazł się w programie koncertu.
"Wake me up" - Tim Bergling, Egbert Dawkins, Mike Einziger
wyk. el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0:
- Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy,
- Michał Duszak - gitara basowa,
- Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne,
- Przemysław Ślusarczyk - stage piano,
- Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne.
Nagranie z koncertu w Klubokawiarni OPO - 1 grudnia 2023 roku.
montaż i realizacja Rafał Ślusarczyk
 

Szanowni Państwo przypominamy, że egzaminy zawodowe:

Tydzień Mikołajkowy będzie obfitować w akcje dobroczynne. Zachęcamy do udziału!

Back to top