Zapraszamy do uczestniczenia w akcji "Młoda krew ratuje życie" w najlepszej szkole technicznej na Opolszczyźnie.

Rusza kurs.

Po dwuletniej przerwie społeczności szkół: ZS Elektrycznych, ZS Ekonomicznych, LO nr 3 oraz LO nr 8 spotkały się na rekolekcjach adwentowych w kościele pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Opolu.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami.

We wtorek 6 grudnia 2022 r. nasi wolontariusze podczas kwesty Mikołajkowej zebrali 1159, 60 złotych.

Zapraszamy do lektury.

W czwartek 8 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy”.

Informacje o spotkaniu.

W dniach 6-7 grudnia 2022 r. część Członków Szkolnego Klubu Górskiego realizowała dwudniowy #4 challenge w ramach projektu „Z Opola na dach Europy”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży.

Wspieramy Najlepszych, to docenienie uczniów z województwa opolskiego.

W czwartek 12 stycznia 2023 r. ogłoszono wyniki najnowszego rankingu szkół - Perspektywy 2023

Zapraszamy do uczestniczenia.

Koncert odbył się 13 stycznia br. o godzinie 21:00.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek 28 listopada 2022 r. odszedł od nas śp. Marcel Woszczyna, uczeń Opolskiego Elektryczniaka.

Zachęcamy Maturzystów do zapoznania z projektem edukacyjnym.

Listopadowa aura w tym roku zachęcała do wypraw.

W czwartek 05.01.2023 r. odbyło się spotkanie komisji, na której oceniono projekty złożone przez uczniów związane z realizacją „Szkolnego Budżetu Uczniowskiego".

W ciągu ostatnich pięciu tygodni grupa dziewcząt z naszej szkoły brała udział w szkoleniu zakończonym konkursem zorganizowanym przez Capgemini Polska pod nazwą IT Girls revolution Academy.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej utrudnieniami związanymi z pandemią, udało się wrócić do, można powiedzieć tradycji naszej szkoły projektu – „Elektryczniak na nartach”.

Od 14 do 18 listopada 2022r., tradycyjnie już maturzyści z naszej szkoły przebywali na IV Obozie Matematycznym w Jarnołtówku.

Cel zawodów: popularyzacja piłki siatkowej w Naszej szkole. Wyłonienie Mistrza szkoły w tej dyscyplinie.

4 listopada odbyła się w naszej szkole 46. Olimpiada Języka Niemieckiego organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

Od października w katedrze w Opolu trwa kolejny etap prac archeologicznych.

30 listopada (środa) o godzinie 18:30 w Hallu Zespołu dydaktycznego "Łącznik" (ul. Mikołajczyka 16) odbył się koncert "Viva la Musica!" w ramach XVI sezonu "Muzycznych impresji - cyklu koncertów wędrownych".

Bartosz Dorosiewicz, bo o nim mowa został laureatem III nagrody II International Instrumental Performance "Kogan's competition".

Każda złotówka się liczy.

Tytuł płyty "Cafe Electro" jest nawiązaniem do historii powstania Orkiestry Politechniki Opolskiej oraz współpracy z orkiestrą Opolskiego Elektryczniaka.

4 listopada odbyła się w naszej szkole 46. Olimpiada Języka Niemieckiego organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

Rozpoczął się sezon 2022/2023 w koszykówce chłopców.

W dniach 26 – 28 października uczniowie klasy 3FT wraz z opiekunami: Agnieszką Nowak oraz Mirosławą Korzekwą, wybrali się na wycieczkę szkolną do Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie w formie zdalnej.

W dniach 22-25.11 uczniowie z klas mechatronicznych 2A,3A,4A i 4F oraz klasy technik automatyk 2B mieli okazję w praktyce zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną zdobywaną w szkole, biorąc udział w dniach otwartych firmy KBA Automatic.

Spotkanie przedświąteczne w szkole to zawsze okazja do budowania relacji w klasie.

Jerzy Antkowiak, Daniel Bytsko (2ab) oraz  Jakub Świerc (3ab) zostali zaproszeni na spotkanie z Prezydentem Miasta Opola panem Arkadiuszem Wiśniewskim do opolskiego ratusza.

„Etyka i fair play na boisku i poza nim” to tytuł konferencji, która odbyła się w auli wykładowej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Zobaczył, dotknął, zrozumiał.

Życzenia Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

To co prawda nie Mundial w Katarze, ale na zimowe dni jak znalazł wspomnienie ciepłej pogody.

Program na Obóz Językowy 2023.

W zeszłym tygodniu nasi uczniowie reprezentowali szkołę na zawodach piłki nożnej halowej.

W środę 14.12.2022 w hallu Zespołu dydaktycznego "Łącznik" na Politechnice Opolskiej odbyło się Świąteczne spotkanie pracowników z JM Rektorem i Wojewodą Opolskim połączone z wręczeniem odznaczeń.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23.11.2022 r. zmarł Nasz Kolega, długoletni i zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu mgr Henryk Zajączkowski.

W piątek 9 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajowy Turniej Szachowy w którym zmierzyliśmy się na szachownicy z Mechaniczniakiem

W dniach 22 – 24 listopada, 94 uczniów klas czwartych maturalnych (po szkole gimnazjalnej), przystąpiło do próbnego egzaminu maturalnego przygotowanego w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Matura z Operonem”.

Back to top