Historia powstania Hymnu Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu

Hymn Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki to ostatnie 16 taktów Marsza „Elektron” i zarazem jego główny temat. Kompozycja powstała w 2006 roku, skomponowana przez Przemysława Ślusarczyka, dyrygenta orkiestry, opolskiego kompozytora, animatora kulturalnego. Jest to jedna z wielu kompozycji napisanych z myślą o zespole.
Po raz pierwszy marsz i hymn zostały zaprezentowane szkolnej społeczności w marcu 2006 roku podczas Dnia Patrona. Ówczesny Dyrektor Szkoły Władysław Opoka wyraził zainteresowanie stworzeniem hymnu dla Szkoły. Po prezentacji został zaaprobowany i pozostał hymnem instrumentalnym do dziś.
Wykonywany jest podczas uroczystości szkolnych takich m.in. jak: Inauguracja i zakończenie roku szkolnego, Święto Niepodległości, Dzień Patrona Szkoły. Jest grany bezpośrednio po Hymnie Państwowym.
Więcej o orkiestrze na oficjalnej stronie: www.odzse.orkiestra.opole.pl


Hymn Zespołu Szkół Elektrycznych (instrumentalny)

 


Marsz „Elektron”

Komp. Przemysław Ślusarczyk, wyk. el12 Opole Politechnic Band (grupa koncetowa): Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta ZSE w Opolu, Grudzicka Orkiestra Dęta, Przemysław Ślusarczyk – dyrygent / stage piano, nagranie z koncertu z cyklu „Muzyczne impresje”, 30.11.2022 hall ZD Łącznik Politechniki Opolskiej, nagranie na żywo

Back to top