Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego dla Przemysława Ślusarczyka

odzse

Przemysław Ślusarczyk – dyrygent szkolnej orkiestry, którą prowadzi już 15 lat został laureatem prestiżowej Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Marszałek Andrzej Buła w imieniu kapituły uhonorował dyrygenta za ,,szczególne zaangażowanie w dzieło pielęgnowania i wzbogacania kultury Śląska Opolskiego, oraz pełną zapału i pasji pracę na rzecz pomnażania dorobku kulturowego naszego regionu”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 grudnia w Filharmonii Opolskiej. W gronie nagrodzonych znaleźli się także: Gabriela Dworakowska, dr Adolf Kuehnemann, Tadeusz Tadla i Adam Wołkowski.

Warto wspomnieć, że od wielu lat Przemysław Ślusarczyk promuje na zewnątrz naszą Szkołę poprzez wspólne koncertowanie z Orkiestrą Dętą ZSE w Opolu w ramach autorskich akcji i cykli koncertów takich jak: “Muzyczne impresje”, “Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty”, “Z orkiestrą po Odrze” i “Z orkiestrą po zamkach i pałacach”. Za te trzy ostatnie w 2013 roku otrzymał wyróżnienie – Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013.

Z całym spektrum działalności artystycznej można zapoznać się na stronie artysty: www.slusarczyk.eu

przemyslaw slusarczyk nagroda 2015

dyplom marszalek nagroda