EGZAMIN ZAWODOWY – czerwiec 2014

Egzaminy zawodowe rozpoczynają się 6 czerwca 2014 r. udziałem nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych w pracy zespołów nadzorujących w Zespole Szkół Ekonomicznych. W Technikum Elektrycznym egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik teleinformatyk z zakresu kwalifikacji: E15 Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich,  rozpoczynają się 10 czerwca 2014 o godz. 8:00 etapem praktycznym dla pierwszej zmiany uczniów z klasy 2CT.

Druga grupa uczniów z tej klasy będzie zdawała egzamin na trzeciej zmianie tj. począwszy od godziny 16:00. Egzamin będzie kontynuowany 11 czerwca na pierwszej i drugiej zmianie.
Egzamin pisemny dla uczniów klasy 2CT, 2DT i 2FT odbędzie się 16 czerwca 2014 r. o godz. 10:00.
Przyszli technicy informatycy z klas: 2DT i 2FT etap praktyczny z zakresu kwalifikacji: E12 Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, będą zdawali na trzech zmianach: (8:00, 12:00, 16:00) 17 i 18 czerwca 2014 r.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (stary egzamin) dla tegorocznych absolwentów technikum i szkoły zasadniczej oraz absolwentów powtarzających egzamin, rozpoczyna się etapem  pisemnym w dniu 23 czerwca o godz. 12:00. i trwa 120 minut.

W następnych dwóch dniach, na dwie zmiany będzie przeprowadzany egzamin w zawodach:

• technik mechatronik
  • technik informatyk
  • technik teleinformatyk

25 czerwca 2014 r.(środa) o godz. 9: 00 rozpocznie się etap praktyczny dla zawodów dla których egzamin polega na wykonaniu dokumentacji tj. dla zawodów:

• technik elektryk
  • technik elektronik

Etap praktyczny dla wszystkich absolwentów Technikum Elektrycznego nr 5 trwa 240 minut.

OŚRODKI I TERMINY ZDAWANIA ETAPU PRAKTYCZNEGO EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE W ZAWODACH ZSZ

ośrodek

termin rozpoczęcia

termin zakończenia

liczba zdających

724[01] ELEKTRYK

CENTRUM KSZTAŁCENIA
PRAKTYCZNEGO WE WROCŁAWIU

7 lipca 2014 r.

11 lipca 2014 r.

8

724[05] ELEKTROMECHANIK

DOLNOŚLĄSKI ZAKŁAD DOSKONALENIA
ZAWODOWEGO WE WROCŁAWIU - ZESPÓŁ SZKÓŁ

1 lipca 2014 r.

8 lipca 2014 r.

8

Egzamin zawodowy jest skomplikowanym przedsięwzięciem logistyczym ze względu na dużą liczbę zdających uczniów i tegorocznych absolwentów (zdających na starych i nowych zasadach), jak również na znaczną liczbę powtarzających egzamin i zdających skierowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu do ośrodka egzaminacyjnego w Zespole Szkół Elektrycznych.
Zachodzi również potrzeba poniesienia znacznych nakładów inwestycyjnych na przystosowanie pracowni do standardów narzuconych na ośrodki egzaminacyjne przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Życzymy zdającym łatwych zadań i wysokich wyników!