OPOLE UDOWADNIA, ŻE WARTO SIĘ UCZYĆ! WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW!

Czy warto zostać na studia w Opolu? Prezydent Miasta potwierdza. Aby wyjść naprzeciw zdolnym uczniom i wspomóc ich w rozwoju, Urząd Miasta przygotował Miejski Program Stypendialny dla Olimpijczyków.

Na czym polega?

Absolwent opolskiej szkoły ponadgimnazjalnej (bez względu na miejsce zamieszkania), który podczas nauki szkolnej brał udział w centralnym etapie olimpiady przedmiotowej lub zawodowej (w dowolnej klasie), może starać się o stypendium, które będzie otrzymywał na pierwszym roku studiów na publicznej uczelni z Opola (czyli Uniwersytecie Opolskim lub Politechnice Opolskiej). Planowana kwota wsparcia zdolnych uczniów, którzy spełnią określone w programie warunki ma wynosić do 500 zł miesięcznie.

Więcej szczegółów znaleźć można pod adresem www.opole.pl/stypendia

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem programu i już na etapie nauki w szkole ponadgimnazjalnej – planować swoja dalszą karierę!

Udział w Olimpiadach Przedmiotowych i Zawodowych to nie tylko możliwość zwolnienia z egzaminów maturalnego i zawodowego (w określonym obszarze), ale również inwestycja w dalszą drogę kształcenia.