EGZAMIN ZAWODOWY – uwagi organizacyjne

1. Sesja sierpień - październik.

W sesji egzaminacyjnej sierpień - październik 2015 został zaplanowany egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie dla powtarzających egzamin w zakresie kwalifikacji E.07 Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych w części pisemnej. Egzamin odbędzie się 8 września 2015 r. Również w tym samym dniu odbędzie się część pisemna egzaminu z zakresu kwalifikacji E03 Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych.

2. Termin przekazania wyników egzaminu zawodowego.

Wyniki, świadectwa i dyplomy (w przypadku starych i nowych egzaminów) otrzymają szkoły macierzyste zdających standardową przesyłką kurierską w dniu 28 sierpnia 2015 r.

3. Termin przekazania wyników egzaminu zawodowego dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych

Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, dla zdających którzy zdali egzamin zawodowy zostaną dostarczone zdającym przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru na adres wskazany w deklaracji. Przesyłka zostanie wysłana w dniu 28 sierpnia 2015 r. Wyniki dla zdających, którzy nie zdali egzaminu zawodowego zostaną dostarczone pocztą poleconą na adres wskazany w deklaracji. Przesyłka zostanie wysłana w dniu 28 sierpnia 2015r.

4. Dyplomy dla słuchaczy i absolwentów kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Dyplom, wydaje się na wniosek złożony do Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu który wydał świadectwo potwierdzające ostatnią kwalifikację wyodrębnioną w danym zawodzie. Wniosek można pobrać ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu - zakładka - Formularze, druki i wnioski - wniosek o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub pod adresem http://oke.wroc.pl/images/library/File/pdfy/fdw/Wniodbnk.pdf
Wniosek należy przesłać doOkręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

5. Sesja styczeń - luty 2016 r.

Deklarację o przystąpieniu do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie należy złożyć dyrektorowi szkoły nie później niż na 4 miesiące przed ogłoszoną przez dyrektora OKE datą rozpoczęcia egzaminu zawodowego (do 14 września 2015).

Terminy egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe:
- część pisemna - 14 stycznia 2016 r.
- część praktyczna - od 16 stycznia do 26 lutego 2016 r.