W piątek 11 października odbyły się Mistrzostwa Opola Szkół Średnich w Szachach Drużynowo – Licealiada.

Dziesięć opolskich szkół rywalizowało na szachownicach o miano najlepszych. Każda szkoła wystawia drużyny czteroosobowe, w której musi być jedna zawodniczka. Turniej był bardzo silny, na dziewięć rozegranych partii, nasza ekipa przegrała tylko jedną z II LO, które to liceum zajęło pierwsze miejsce. My wywalczyliśmy trzecie miejsce wyprzedzając o 0,5pkt. V LO. Drugie miejsce przypadło III LO. Medalowa drużyna, która awansowała do dalszej fazy rozgrywek grała w składzie Kamil Kostecki 3at, Bartosz Marynowicz 5bt, Paweł Bolibrzuch 4et, Julia Gorek 3ct. GRATULACJE !!!
24 października 15 uczniów naszej szkoły będzie brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym w rozwiązywaniu zadań szachowych.
W każdy poniedziałek zapraszamy na zajęcia szachowe do sali 52 na których można pograć w szachy z naszymi medalistami i podnosić swoje umiejętności od godziny 14.05-15.40.