Sportowy rok szkolny rozpoczął się Festiwalem Sztafet o Mistrzostwo Opola.

Zawody odbyły się 21 września na stadionie Opolskich Olimpijczyków. Nasza szkoła wystawiła sztafety męskie w konkurencjach 4x100m w składzie Emil Jambor, Dawid Pietrzyk, Mateusz Pietrzyk, Paweł Hełka, oraz 4x400m w składzie Oliver Sowa, Damian Pasoń, Michał Młynarski, Dominik Hanisz. Nasza reprezentacja sztafety 4x400m bezkonkurencyjnie wygrała uzyskując Mistrzostwo Opola natomiast sztafeta 4x100m ukończyła bieg na równo z zawodnikiem Ekonomika, jednak po długiej dyskusji sędziów przyznano nam II miejsce. Oba nasze zespoły zaprezentowały fantastyczną formę sportową rywalizując z zawodnikami trenującymi lekkoatletykę. Zwycięstwo zakwalifikowało nas do wojewódzkiego finału Festiwalu Sztafet, który odbył się 27 września w Opolu. W zawodach tych rywalizowały najlepsze sztafety z województwa opolskiego. Nasza reprezentacja sztafety 4x400m wywalczyła brązowy medal zdobywając miejsce na podium. Sztafeta 4x100m niestety nie ukończyła biegu z powodu błędu technicznego. Skład sztafety 4x400m Oliver Sowa, Damian Pasoń, Michał Młynarski, Dominik Hanisz;skład sztafety 4x100m Michał Lenart, Paweł Hełka, Emil Jambor, Maciej Kokot.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy tak wspaniale reprezentują naszą szkołę oraz zdobywają punkty w sportowej rywalizacji międzyszkolnej.