Uczniowie, nauczyciele i katecheci Zespołów Szkół Elektrycznych i Ekonomicznych oraz Liceów nr III i VIII w Opolu, spotkali się w kościele pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła na rekolekcjach wielkopostnych.
Rekolekcje z łac. recollectio oznaczają wewnętrzne skupienie , tym razem skupienie się nad tym, że każdy z nas ma imię. Kościół, podobnie jak podczas adwentowego spotkania, po brzegi wypełniony był młodymi ludźmi. Wniesienie Krzyża światowych Dni Młodzieży, przez reprezentantów młodzieży, rozpoczęło wspólne spotkanie.
Konferencję wygłosił diecezjalny duszpasterz młodzieży ksiądz Łukasz Knieć. Rekolekcjonista swoje rozważania poprowadził w oparciu o kilka tekstów z Pisma Świętego:
- fragment z księgi Jeremiasza 1,5 «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię»- dla Boga każdy z nas jest odwiecznie znany i kochany bezwarunkowo;
- fragment z Ewangelii według św. Łukasza 19, 1-10: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany.”- Jezus podobnie jak u Zacheusza, chce gościć u każdego z nas, tylko On zna nas takimi jakimi jesteśmy naprawdę, widzi w nas ukochane Dziecko Boże;
- oraz fragment z księgi Apokalipsy 3,1 : „masz imię, [które mówi], że żyjesz, a jesteś umarły.”- Rekolekcjonista w odniesieniu do tego fragmentu Słowa Bożego mówił: „byłoby dobrze spotkać się z prawdą o sobie, z prawdą, że jestem wartościowy, chciany i kochany , taki jaki jestem…. Pan Bóg w nas wierzy częściej bardziej, jak my w Niego.”
Po konferencji przyszedł czas na świadectwo pana Jacka Klimczaka, który opowiedział o swojej drodze dochodzenia do prawdy, że jest ukochanym Dzieckiem Bożym.\
Usłyszane treści mogliśmy poddać refleksji i oddać na modlitwie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy z uczestników mógł w tym czasie zapisać na rozdanych kartkach swoje imię i to jakie znaczenie to imię ma dla nas. Kartki później można było złożyć u stóp krzyża.
Przez cały czas była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Duszpasterstwa Akademickiego Xaverianum. Wspólne spotkanie zwieńczyła Msza Święta. To był piękny czas przygotowujący nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.