22 czerwca br. w pierwszy dzień wakacji odbyła się III edycja Międzynarodowego Pikniku Opolskie Gościnne. Impreza skierowana jest do osób, którzy chcą poznać nową kulturę lub porozmawiać z osobami innej narodowości, którzy przebywają w naszym regionie w ramach różnych programów międzynarodowych ale także w osobami, które od wielu lat mieszkają i pracują w Opolu. Jest to także pokazanie, jak mieszkańcy Opola i województwa opolskiego są gościnni. Piknik jest dobrą formą poznania poprzez strefę edukacyjną, kulinarną, występy artystyczne.

orkiestra opolskie goscinne 2024

W ramach programu artystycznego, na scenie, za proszenie organizatorów zaprezentował się także zespół orkiestrowy złożony z muzyków z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, Orkiestry Politechniki Opolskiej, Grudzickiej Orkiestry Dętej, który pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka - występującego także w roli pianisty. Muzycy zaprezentowali półgodzinny program złożony z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Zaprezentował się także Kapsel Band złożony z muzyków OPO i GOD. Poza jedną osobą wszyscy to absolwenci naszej Szkoły. Pomimo rozpoczęcia wakacji muzycy zagrali koncert, który jednocześnie był zakończeniem pracowitego sezonu 2023/2024.

Zapraszamy bardzo serdecznie w szeregi Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka: https://odzse.slusarczyk.eu/index.php/dolacz-do-nas

Zobacz galerię z imprezy: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=orkiestradeta&set=a.981697993749244

Back to top