W dniach 28-29.05 w Bydgoszczy nasi uczniowie Paweł Bolibrzuch 3et, Kacper Dworaczyk 2et i Dawid Anioł 2ft reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskim konkursie matematycznym "Euklides".

Zmagania zaczęliśmy 28 maja od podróży, która trwała prawie 6 godzin. W Bydgoszczy po obiedzie, zaczęliśmy pisać konkurs. W ciągu 120 minut musieliśmy, bez kart wzorów, rozwiązać 5 zadań z całej wiedzy, która się mieści w podstawie programowej.

Wieczorem po zakończonym konkursie odbyliśmy wspólnie rejs po Brdzie zwiedzając Bydgoszcz. Byliśmy na rynku, widzieliśmy fontannę przedstawiającą scenę biblijnego potopu. Po zwiedzaniu wróciliśmy do bursy, gdzie zjedliśmy kolację i nocowaliśmy.

To był świetny czas. Ten konkurs mimo swojej trudności pokazał matematykę od tej przyjemnej, nie przymusowej strony. Była to też wspaniała okazja, żeby poznać dużo wspaniałej młodzieży z całej Polski i zawiązać nowe relacje - mówi Paweł.

29 maja przed południem poznaliśmy wyniki konkursu. Kacper Dworaczyk został laureatem zajmując 7 miejsce, a Paweł Bolibrzuch i Dawid Anioł otrzymali tytuł finalisty.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!"

Back to top