Maj to czas dwóch formatów plenerowych, w których Elektryczni Dęciacy biorą udział od samego początku i współtworzą artystycznie wydarzenia. Mowa o Opolskim Ekspresie Dętym i Z orkiestrą po Odrze.

 25 maja br. odbyła się XIII edycja Z orkiestrą po Odrze. Wzorem lat poprzednich odbyły się dwa rejsy. Pierwszy za zaproszeniami (wśród gości znalazł się p. Dariusz Dobrowolski z małżonką) - rejs dwu godzinny w górę biegu Odry wraz ze śluzowaniem przy Wyspie Bolko i dalej do Groszowic wraz z powrotem na przystań miejską. Drugi rejs - godzinny, zwany "spacerem po Odrze w Opolu". Otwarty dla publiczności. 

z orkiestra po odrze 2024

zdjęcie Sławoj Dubiel - za zgodą autora

Orkiestrę pokładową statku Opolanin stanowili muzycy z Opolskiego Elektryczniaka, Politechniki Opolski i Grudzic, którzy pod kierownictwem Przemysława Ślusarczyka - pomysłodawcy i realizatora imprezy wykonali utwory złożone z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Gościom i muzykom dopisywał dobry humor. Pogoda także w tym roku była łaskawa. 

Organizatorami imprezy od początku Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. i Politechnika Opolska. Imprezie honorowo patronuje Marszałek Województwa Opolskiego i JM Rektor Politechniki Opolskiej. Patronami medialnymi byli: TVP3 Opole, Radio Opole, Radio Doxa i Radio Park. Współpracę medialną realizowało Radio ESKA i EKSA2.

strona imprezy: www.rejsy.orkiestra.opole.pl

galeria z imprezy: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=orkiestradeta&set=a.963784232207287

pejzaże z rejsów: https://www.facebook.com/media/set?vanity=orkiestradeta&set=a.963780232207687

 

Jeżeli kogoś zainteresowały muzyczne rejsy albo słyszał o ostatniej trasie Opolskiego Ekspresu Dętego, lubi wyzwania to zapraszamy do Orkiestry Dętej ZSE w Opolu!

 

Back to top