22 marca 2024 r. został zorganizowany w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Tadeusz Kościuszko, znakomity inżynier wojskowy, bohater wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz przywódca insurekcji kościuszkowskiej z 1794 r. to jedna z najsłynniejszych postaci polskiej historii a od 1968 roku także patron naszej szkoły.

24 marca 1794 roku na Rynku w Krakowie, Kościuszko ślubował narodowi polskiemu, że nie ustanie w walce o wolność naszej ojczyzny. Na pamiątkę tego dnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły składają ślubowanie; pilnie się uczyć, uczciwie postępować, przestrzegać Statutu Szkoły a także dbać o dobre imię i honor polskiej szkoły.

W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski przypomniał bardzo ciekawe fakty z biografii Tadeusza Kościuszki a także wręczył nagrodę dla zwycięzcy Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Tobiaszowi Porada z kl. I at. Konkurs ten przeprowadzany jest co roku przez Panią Annę Stankowicz wśród uczniów klas pierwszych. Jego dodatkową trudnością jest to, że testy są w języku angielskim.

Po złożeniu ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych odbyła się część artystyczna w której udział wzięli uczniowie kl. I ct Jan Jarosławski, Tymoteusz Maliszewski, Marco Thomalla, Mike Fabisz, z klasy I dt Fabian Beck, Szymon Górski, Jakub Szober i z klasy I et Bartosz Śnichowski, Mateusz Kogut i Paweł Przesdzink. Oprawę graficzną przygotował Błażej Krzysztoń z kl II dt. Towarzyszyła nam jak zawsze Orkiestra Dęta Opolskiego Elektryczniaka pod batutą Przemysława Ślusarczyka a całość prowadzili Aleksandra Zalas i Maciej Palacz.

 

Back to top