generacja2 0 2023

15 stycznia 2024 roku o godzinie 17:00 rozpoczął się koncert el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0. Muzycy zagrali w zabytkowych wnętrzach Zamku w Mosznej na międzynarodowej konferencji KreativEU. W programie koncertu znalazły się standardy jazzowe, utwory pop, reggae oraz przede wszystkim improwizacja jazzowa. Na widowni muzyków słuchało międzynarodowe grono złożone z reprezentantów zarządów, kadry profesorskiej oraz osób odpowiedających za wymianę studentów. Koncert po owacji na stojąco zakończył bis. Cały wieczór zakończył się uroczystą kolacją.

KreativEU – Wiedza i Kreatywność to prestiżowe konsorcjum, które zrzesza 11 europejskich instytucji szkolnictwa wyższego, do którego dołączyła Politechnika Opolska, z którą nasza Szkoła współpracuje na wielu płaszczyznach od wielu długich lat.

Zespół tworzą muzycy rekrutujący się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka: Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy, Michał Duszak - gitara basowa (absolwent), Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne (absolwent), Przemysław Ślusarczyk - stage piano, Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne.

Zespół koncertuje od 2021 roku. Pomysłodawcą jest Przemysław Ślusarczyk. Formacji patronuje Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. i Politechnika Opolska. el12 Opole Politechnic Band to także grupa koncertowa, która grupuje muzyków z Orkiestry Opolskiego Elektryczniaka, Politechniki Opolskiej i Grudzic, które łączy osoba dyrygenta - Przemysława Ślusarczyka, pomysłodawcy grupy koncertującej od 2011 roku.

Więcej o artystach: https://el12.orkiestra.opole.pl/index.php/el12-opole-politechnic-band-generacja-2-0

Back to top