11 maja na sali gimnastycznej odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Elektryczniaka w piłce siatkowej.

Zawody rozpoczęły się rundą eliminacyjną już w styczniu. Przystąpiło do niej 20 zespołów z naszej szkoły z klas 2-4. W ćwierćfinałach wstąpiło 12 zespołów, w półfinałach 6, a w turnieju finałowym 3. Uczniowie bardzo zaangażowali się w rozgrywki, które niejednokrotnie były bardzo emocjonujące. Do finałów zakwalifikowały się klasy 3d, 2e i 4f. Poziom finałów był bardzo wyrównany, gdyż zwycięzca wygrał swoje mecze dopiero po tie breakach. Słowa uznania należą się najmłodszej klasie 2e, która minimalnie uległa mistrzom Elektryczniaka, czyli klasie 3d. W składach finałowych drużyn przeważali uczniowie trenujący 2 razy w tygodniu na zajęciach SKS. Zawody były świetną reklamą tej popularnej w naszym kraju dyscypliny. Miejmy nadzieję, że wejdą na stałe do kalendarza imprez Elektryczniaka tak, jak Turniej Mikołajowy Klas Drugich. Przypominamy, że zajęcia siatkówki odbywają się w naszej szkole w poniedziałki i czwartki od godz. 15.00. Zapraszamy na nie zwłaszcza najmłodszych uczniów.

Bogusław Rączka

Back to top