Certyfikaty wręczył uczniom dyrektor Dariusz Dobrowolski.

Dla 44 uczniów Elektryczniaka ostatnie miesiące okazały się bardzo pracowite, bowiem w dniach 30 listopad – 08 grudnia 2022 r. wzięli udział w kursie „Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej według norm IPC-A-610, IPC-J-STD-001, IPC-7711/7721 oraz standardów ESA”, który był realizowany w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy ”, a został przeprowadzony przez pracowników działającej od 33 lat Firmy „RENEX” z Włocławka, która jest najbardziej aktywnym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie.
W kursie, który daje kwalifikacje honorowane na całym świecie, uczestniczyli tegoroczni uczniowie Technikum w zawodach technik mechatronik, technik teleinformatyk, technik elektryk oraz technik automatyk. Oprócz wykładów na temat terminów i definicji występujących we współczesnych standardach elektronicznych, czy też podstaw lutowania i obsługi nowoczesnych stacji lutowniczych, przedstawiciele firmy „RENEX” przeprowadzili wiele godzin ćwiczeń praktycznych.
Uczestnicy szkolenia nauczyli się montażu elementów przewlekanych i powierzchniowych, demontowali elementy THT i SMT, czyli bardzo drobne elementy, jakie są używane w obecnych standardach np. na płytach głównych laptopów czy telefonów komórkowych. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym zdanym przez wszystkich biorących udział w szkoleniu. Uczestnicy kursu otrzymali międzynarodowy certyfikat IPC honorowany na całym świecie, dający przepustkę do pracy w renomowanych firmach zajmujących się montażem elementów elektronicznych.
Certyfikaty wręczył uczniom dyrektor Dariusz Dobrowolski.

 

Back to top