2 marca 2023 r, na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zgłosiło się 250 zawodników, zakwalifikowanych do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.

Wśród nich znalazło się pięciu uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu: Kamil Poluszyński i Szymon Sperling z klasy IIId oraz Maksymilian Zamojski, Łukasz Baron i Mateusz Hadasz z klasy IIIF.
Swoją walkę rozpoczęli od I. etapu, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań dotyczących głównie metod i strategii zarządzania jakością, wskaźników efektywności i rentowności firm. Wymagana wiedza była znacznie wyższa niż w eliminacjach szkolnych, a mimo to Mateusz Hadasz i Maksymilian Zamojski bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i znaleźli się w gronie 50 finalistów tych eliminacji.
W etapie II. Olimpiady zakwalifikowani zawodnicy zostali podzieleni na 5 grup, z których każda otrzymała do opracowania zadanie sytuacyjne wraz z obroną rozwiązania przed Komisją Okręgową. Zadanie grupy naszych uczniów dotyczyło inwestowania. Należało zaproponować najlepszą formę dywersyfikacji portfela inwestycyjnego mając do dyspozycji określony kapitał finansowy. Oprócz wiedzy ten etap eliminacji wymagał umiejętności pracy zespołowej oraz umiejętności argumentowania i obrony stanowiska.
Przygoda z Olimpiadą Przedsiębiorczości dla naszych uczniów zakończyła się na tym etapie. Nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego, a mimo to serdecznie Im gratulujemy sporej wiedzy z zakresu ekonomii, ambicji, zacięcia i chęci rywalizacji. Udział w Olimpiadzie to bowiem nie tylko forma zweryfikowania swojej wiedzy ekonomicznej, wykraczającej daleko poza podstawę programową. To również możliwość spotkania ciekawych ludzi z innych szkół, wymiana doświadczeń oraz sprawdzenie się w sytuacji o wysokim poziomie stresu.
Kwalifikacja do finału etapu okręgowego to duży sukces Mateusza i Maksymiliana. Brawa i gratulacje!
Opiekunami uczniów przygotowujących się do Olimpiady są p. Lidia Gargul raz p. Agnieszka Świsulska.

 

Back to top