Po dwóch latach przerwy spowodowanej utrudnieniami związanymi z pandemią, udało się wrócić do, można powiedzieć tradycji naszej szkoły projektu – „Elektryczniak na nartach”.

Jeszcze w starym roku 2022, tuż przed świętami Bożego Narodzenia 24 uczniów wraz z nauczycielami : Natalią Skowron, Waldemarem Dobrowolskim i Tomaszem Kaletą wyjechali na trzy dni do Zieleńca.
Celem wyjazdu, oprócz integracji uczniów była nauka i doskonalenie jazdy na nartach i desce snowboardowej. Program był bardzo obfity w obecność na stoku narciarskim. Codziennie po wspólnym śniadaniu, uczniowie wraz z nauczycielami spędzali aktywnie czas oddając się białemu szaleństwu na dobrze przygotowanych stokach. Warto podkreślić fakt, że uczniowie oprócz doskonalenie zjazdy, poznali również zasady bezpiecznego przebywania na stokach (dekalog narciarski)
Podczas wieczornych obiadokolacji uczestnicy wyjazdu chwalili świetną lokalizację ośrodka (wyjście bezpośrednio na stok), brak kolejek, podgrzewaną kanapę wyciągu oraz bardzo dobre warunki pogodowe.
Pomimo, iż w ostatnim dniu warunki bardzo się pogorszyły i zaczął padać deszcz to nasz wyjazd można uznać za bardzo udany. Świetna atmosfera i dużo aktywności na świeżym powietrzu pozwoliło nam naładować akumulatory do dalszej pracy i codziennych obowiązków. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wrócili z bagażem pozytywnych emocji i wspaniałych przeżyć.
Do zobaczenia w przyszłorocznej edycji projektu „Elektryczniak na nartach”.

Napisał Tomasz Kaleta

 

Back to top