Tytuł płyty "Cafe Electro" jest nawiązaniem do historii powstania Orkiestry Politechniki Opolskiej oraz współpracy z orkiestrą Opolskiego Elektryczniaka.

CAFE ELECTRO

Jest wyborem utworów z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Dętej ZSE w Opolu (współtworzącej płytę) i przyjaciół z partnerskich orkiestr z Politechniki Opolskiej oraz Grudzic, które pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka jako grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band od wielu lat wspólnie koncertują. To również pokazanie, że młodzi ludzie ze średniego i wyższego szkolnictwa technicznego mogą z powodzeniem realizować swoją muzyczną pasję, promując swoje instytucje jako otwarte na kulturę. Dla muzyków z Grudzic będzie to miły akcent, bowiem 6.01 orkiestra będzie obchodzić VIII urodziny.
Tytuł płyty "Cafe Electro" jest nawiązaniem do historii powstania Orkiestry Politechniki Opolskiej oraz współpracy z orkiestrą Opolskiego Elektryczniaka. I oczywiście Opolskiego Elektryczniaka, czy wydziału Politechniki Opolskiej, który ową energię ma w nazwie.
Dedykowania strona płyty wraz z odtwarzaczem, spis utworów, grafika: https://www.odzse.slusarczyk.eu/index.php/nasze-plyty-cd-lp/29-iv-plyta-2023-cafe-electro

 

POZYTYWNY PRZEPŁYW ENERGII (III)

To kontynuacja wydanej płyty pod tym samym tytułem w 2021 roku w wykonaniu el12 Opole Politechnic Band - Generację 2.0. To septet złożony z muzyków z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry ZSE w Opolu pod kierownictwem Przemysława Ślusarczyka wykonujący muzykę zróżnicowaną stylistycznie od popu po standardy jazzowe i improwizację. Formację współtworzy uczeń naszej Szkoły Bartosz Dorosiewicz oraz dwóch absolwentów Michał Duszak i Gustaw Rydzak. Płyta jest wyborem utworów z koncertu, który odbył się w 2022 roku w Muzeum Śląska Opolskiego. Parę z nich jest odczytanych na nowo z perspektywy "minionego roku". Przedsięwzięciu patronują Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. i Politechnika Opolska.
Dedykowania strona płyty wraz z odtwarzaczem, spis utworów, grafika: https://www.el12.orkiestra.opole.pl/index.php/nasze-nagrania-cd-lp/37-lp-2023-pozytywny-przeplyw-energii-iii

 

Back to top