Rozpoczął się sezon 2022/2023 w koszykówce chłopców.

Przystąpiliśmy do niego z pewnymi obawami, ponieważ w ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce, a większość naszych konkurentów się nieco wzmocniła. Do naszej drużyny również dołączyło kilku nowych chłopaków i nie bardzo wiedzieliśmy na jakim etapie i poziomie jesteśmy obecnie. Trzeba było to sprawdzić, a najlepiej robić to przez gry. I tak do pierwszego turnieju o mistrzostwo miasta przystąpiliśmy w listopadzie. Na sali Ekonomika spotkały się cztery drużyny: gospodarz Ekonomik, Mechanik, WZDZ i nasza drużyna. Turniej okazał się dla nas bardzo udany. Kolejno pokonaliśmy wysoko drużyny Technikum Mechanicznego, Zakładu Doskonalenia Zawodowego i na koniec drużynę Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Do turnieju finałowego przystępowaliśmy z pewnym optymizmem. Gra nasza była całkiem poprawna, a drużyna zaczynała się coraz lepiej rozumieć. W finale tradycyjnie oprócz nas występowały trzy ogólniaki: pierwszy, drugi i piąty. Spotkaliśmy się na sali II liceum. Losowanie nie było dla nas zbyt szczęśliwe, gdyż pierwszy mecz musieliśmy rozegrać z gospodarzem. Mecz dla nas potoczył się znakomicie. Od początku objęliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go do końca. Wynik końcowy 53:25 dla nas i uwierzyliśmy w ostateczny sukces. Drugi mecz już poszedł nam słabiej, gdyż mocno męczyliśmy się z I liceum. Sztuką jednak jest grać słabo, ale mecz wygrać i to nam się udało. Wynik 32:28. Ostatni mecz z V liceum już był spokojniejszy, bo wygrany przez nas 20 punktami 44:23. I tak zostaliśmy mistrzem Opola.
Duży puchar i złote medale bardzo nam pasują, i będziemy się starać w przyszłości utrzymać ten poziom.
Oprócz pucharu i medali, dostaliśmy bardzo szybko kolejną nagrodę. Okazało się, że mistrz Opola będzie mógł pojechać do Warszawy na turniej: „Od SKS-u do AZS-u” organizowany przez Akademicki Związek Sportowy. Oczywiście pojechaliśmy. Rozegraliśmy cztery mecze, dwa zwycięskie, dwa przegrane. Przegraliśmy z drużynami z Torunia i Lublina, a wygraliśmy z drużynami z Warszawy i Katowic. Dało nam to trzecie miejsce w turnieju i kolejne medale oraz puchar. Oprócz udziału w turnieju zwiedziliśmy też trochę Warszawę, przejechaliśmy się metrem i zobaczyliśmy miasto przygotowujące się do świąt.
Sezon jeszcze się nie skończył. Przed nami turniej rejonowy. Jeżeli uda nam się go wygrać dostaniemy się do finałów wojewódzkich. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Back to top