Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23.11.2022 r. zmarł Nasz Kolega, długoletni i zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu mgr Henryk Zajączkowski.

Pracę w Zespole Szkół Elektrycznych rozpoczął w 1988 roku jako nauczyciel wychowania fizycznego i kontynuował ją do przejścia na emeryturę w roku 2018.
Był znakomitym nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem, który z powodzeniem wykorzystywał doświadczenie zdobyte w klubie Gwardia Opole w pracy pedagogicznej. Wykształcił wiele pokoleń uczniów, jednocześnie dbając o ich kondycję fizyczną i wychowanie. Przez wiele lat pełnił funkcję wychowawcy w klasach Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz funkcję opiekuna stażu i mentora dla młodszych nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole. Zawsze zaangażowany w życie szkoły, był pomysłodawcą, projektantem i realizatorem niezapomnianych spartakiad dla nauczycieli Zespołu i ich rodzin organizowanych w ośrodku WOM w Niwkach. Wielokrotnie zdobywał z naszymi uczniami mistrzostwo województwa w piłce ręcznej. Za wzorową pracę otrzymał wielokrotnie nagrodę dyrektora szkoły.
Wszyscy zapamiętamy Pana Henryka jako wspaniałego nauczyciela, cieszącego się wielkim szacunkiem i sympatią wśród uczniów jednocześnie niezastąpionego Kolegę pełnego życzliwości i poczucia humoru - wielkiego przyjaciela szkoły. Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30.11.2022 w środę w Starej Kaplicy cmentarnej w Opolu Półwsi o godzinie 10.00.

Back to top