W środę, 26.10.2022 r. uczniowie z klas 1 BB, 2 AB i 3AB brali udział w wycieczce do Energylandii w Zatorze.

Celem wycieczki była integracja uczniów szkoły branżowej, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i współtowarzyszy oraz dbanie o miłą atmosferę podczas całego wyjazdu. Tego dnia, kiedy inni rozpoczęli naukę, my wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą!
Ledwo wyjechaliśmy z Opola Kornel Sander z klasy 2 AB rozdał wszystkim wafelki „Princessa” i tak w miłej i słodkiej atmosferze, w piękny, pogodny dzień dotarliśmy do Zatoru. Już z daleka uczniowie podziwiali monstrualną konstrukcję „Hyperiona” i nie mogli się doczekać, kiedy zobaczą go z bliska. To wkrótce się stało, gdy stanęliśmy przed kasami Energylandii. W kasach czekały na nas, wcześniej zarezerwowane bilety grupowe. Każdy z uczniów oprócz biletu otrzymał także bon na frytki, napój lub wodę. Nie zapomniano o opiekunach, dla nich przygotowano bon na kawę lub herbatę. Był to dla nas niespodziewany i bardzo miły gest!
Po wejściu na teren parku rozrywki zobaczyliśmy pięknie zadbany, przemyślany w wielu szczegółach teren z wieloma atrakcjami. Podziwiając konstrukcje wzbudzające respekt jak np.: Hyperion, Zadra, Mayan, Speed, Tsunami Drop i inne, uczniowie zadawali sobie pytania:
• Co jeśli zdarzy się awaria zasilania?
• Jak konserwuje się takie urządzenia, by były bezpieczne?
Chwilę zastanawiali się nad zabezpieczeniami, awaryjnym zasilaniem …po czym ochoczo korzystali z atrakcji oferowanych przez Park.
Sprzyjała nam nie tylko piękna pogoda, ale także możliwość korzystania ze wszystkich urządzeń bez oczekiwania w kolejkach. Dzięki temu z niektórych przyjemności uczniowie skorzystali wiele razy. Wszyscy wróciliśmy do Opola zdrowi, szczęśliwi i zmęczeni.
Wycieczka nie tylko spełniła założone cele, ale dała też uczniom możliwość odreagowania złych emocji, oderwania się od codzienności, zwycięskiego zmierzenia się z własnymi słabościami. Dała także możliwość zadania sobie dobrych pytań i zastanowienia się nad problemami technicznymi, to dobrze wróży karierze przyszłych elektryków!

Dziękujemy Kornelowi Sander z 2AB i jego rodzicom za słodkości oraz mamie Maćka Sali z 3AB za nieocenioną pomoc przy organizacji wycieczki.

 

Back to top