Zgodnie z rocznym planem zamierzeń, w dniu 6.10.2022 r. została przeprowadzona ewakuacja całego stanu osobowego szkoły.
Symulację ćwiczebnej ewakuacji opracował nauczyciel EdB p. Edward Łakomy, który również kierował jej przebiegiem. Głównym celem ewakuacji było wyrobienie u uczniów (zwłaszcza klas pierwszych) umiejętności i nawyków właściwego zachowania się po ogłoszeniu alarmu ppoż., praktycznego zapoznania się z drogami i wyjściami ewakuacyjnymi, zasadami poruszania się w tłoku, reagowania na wypadki, omdlenia, zaczadzenia, itp., zaś dla nauczycieli okazją do konfrontacji wiedzy na temat szeroko rozumianej ewakuacji z praktycznym jej przebiegiem.
Dyrektor szkoły po otrzymaniu informacji o powstaniu pożaru w składnicy szkolnych, podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji stanu osobowego szkoły oraz powiadomił straż pożarną. Nakazał ogłosić alarm pożarowy poprzez uruchomienie syreny oraz komunikatu przez szkolny radiowęzeł. Polecił otworzyć bramy wejściowe na przyszkolne boisko (miejsce zbiórki) oraz zorganizować punkt I pomocy w rejonie boiska szkolnego. Kierowanie przebiegiem ewakuacji powierzył nauczycielowi EdB.
Do „akcji’’ wkroczyły zespoły kontrolne pod kierownictwem wicedyrektorów, których zadaniem było sprawdzić, czy wszystkie fazy akcji ewakuacyjnej są realizowane przez osoby funkcyjne prawidłowo. Zwracano przede wszystkim na to, czy opuszczanie budynku szkolnego odbywa się szybko, w sposób zorganizowany ale bez paniki, bieganiny, chaosu. Także skontrolowano pomieszczenia klasowe pod kątem przestrzegania przez nauczycieli i uczniów zasad ćwiczebnej ewakuacji.
W rejonie zbiórki sprawdzono obecność uczniów (zgodność z zapisami w dzienniku elektronicznym). Kierujący ewakuacją zapoznał zebranych z założeniami ćwiczebnej ewakuacji oraz jej przebiegiem. Grupa ratownicza SzK LOK pod kierunkiem prezesa koła szkolnego LOK Agaty Łozińskiej oraz przewodniczącego sekcji Macieja Palacza, udzieliła I pomocy jednemu uczniowi, wynosząc go z zadymionego miejsca, zaś w rejonie zbiorki ratownicy z grupy ratowniczej dali pokaz udzielania I pomocy poszkodowanym ( RKO, bandażowania ran, omdlenie). W ocenie kierującego ćwiczebną ewakuacją, przebiegła ona zgodnie z założeniami, zaś członkowie zespołów kontrolnych, nauczyciele oraz uczniowie dobrze wypełnili swoje zadania. Dyrektor szkoły p. Dariusz Dobrowolski podziękował wszystkim za duże zaangażowanie i wzorową postawę podczas ewakuacji.