Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Elektryczniaka czyli o pierwszej integracji.

Po pierwsze integracja

Rok szkolny powoli nabiera rozpędu. Nowi uczniowie Elektryczniaka, uczniowie klas pierwszych, zdążyli już oswoić się z nową szkołą i nowymi wymaganiami. Pierwsze relacje i znajomości w nowych zespołach klasowych zostały zawiązane.
Akcją Samorządu Uczniowskiego, która wsparła pierwszaków w trudnych początkach związanych z aklimatyzacją w nowej szkole, to DZIEŃ INTEGRACYJNY.
15 września, wraz ze swoimi wychowawcami, pod opieką starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klas pierwszych wyruszyli ze szkoły na Rajd po Opolu, w czasie którego poznawali miasto, jego zabytki oraz ciekawe miejsca, wykonywali zadania przygotowane przez SU oraz mieli okazję na rozmowy, dyskusje i spędzenie razem czasu. Ukoronowaniem trasy miejskiej były zadania integracyjne w Parku 800 – lecia oraz na Wyspie Bolko. Tutaj uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, refleksem oraz umiejętnością współpracy. Wszystkie te działania służyły budowaniu zespołów klasowych oraz integracji.
Dzień okazał się bardzo udany, pełen wyzwań, ale równocześnie dający wiele satysfakcji. Również pogoda, która w tym roku niezbyt jest przychylna aktywnościom na świeżym powietrzu, dopisała. Obyło się bez płaszczy przeciwdeszczowych oraz parasoli.


Po drugie przyjęcie w poczet Uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych

Po czwartkowej terenowej grze integracyjnej, również w piątek, 16 września, czekała na uczniów klas pierwszych Elektryczniaka mała niespodzianka. Zapowiedziano apel, ale takiego apelu zapewne żaden pierwszak się nie spodziewał. Już przy wejściu na salę gimnastyczną wielu z nich nie ukrywało zdziwienia. Zamiast, jak poprzednio krzeseł, czekały na nich materace, na których mieli siedzieć. Potem było jeszcze niezwykłej – zaczął się koncert rockowej grupy muzycznej „Zespół Specjalny”, w której skład wchodzą uczniowie i uczennice z V LO oraz naszej Szkoły. Po koncercie prowadzący imprezę przedstawiciel samorządu uczniowskiego Maciej Palacz rozpoczął część oficjalną. Ale to wystąpienie zostało gwałtownie przerwane przez Kacpra Przyborowskiego z klasy 2bt, który zakwestionował gotowość pierwszaków do wstąpienia do społeczności Elektryczniaka. Wobec takiej wątpliwości Maciek i Kacper postanowili przetestować kandydatów na pełnoprawnych uczniów turniejem Kahoota i zgadywanką przedmiotów związanych (bardziej czy mniej) z profilem szkoły. Turniej Kahoota wygrała klasa 1et, natomiast przedstawiciele wszystkich klas odgadli bez większych problemów jakie przedmioty otrzymali.
Kiedy już pierwszoklasiści udowodnili, że są godni miana Ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych, Pan Dyrektor dokonał ich uroczystego pasowania równie niespodziewanym jak inne elementy apelu, przedmiotem – mieczem świetlnym. Symbolika tego miecza jest jednak bardzo wymowna – łączy w sobie siłę, energię i prawość do jakich powinni zmierzać uczniowie Elektryczniaka. Ostatnia część apelu została poświęcona wręczeniu słodyczy, szalików ze szkolnym wzorem, losowaniu nagrody specjalnej (biletów do Dinoparku w Krasiejowie). Uroczystość zakończyło ogłoszenie przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Łukasza Kołodzieja wyników czwartkowej gry terenowej. Miejsce pierwsze zajęła klasa 1at, drugie 1ft, a trzecie 1dt.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ukończenia gry niezależnie od wyniku, bo najważniejsza była tu wspólna zabawa!

 

Back to top