9 czerwca 2022 roku o godzinie 19:00 w Sali odczytów w Muzeum Śląska Opolskiego odbył się kolejny koncert z cyklu "Z orkiestrą po zamkach i pałacach".

Wykonawcą tego koncertu było el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0, w którym grają nasi uczniowie: Bartosz Dorosiewicz (saksofon tenerowy), Michał Duszak - tegoroczny maturzysta (gitara basowa) oraz absolwent Gustaw Rydzak (perkusja). Koncert wypełniły standardy, jazz, improwizacja oraz utwory muzyki rozrywkowej. Zespół jak i cykl jest autorskich przedsięwzięciem Przemysława Ślusarczyka - dyrygenta Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, który występuje tutaj w roli pianisty na równi z innymi muzykami. Publiczność dopisała a koncert zakończyły dwa bisy. Bartosz Dorosiewicz gra na co dzień w barwach ODZSE.
Udział w orkiestrze daje możliwości rozwijania swojej muzycznej pasji w ramach zespołu, grupy koncertowej el12 Opole Politechnic Band - w której skład wchodzą muzycy z Orkiestry Szkolnej, która realizuje takie projekty jak Z orkiestrą po Odrze, Opolski Ekspres Dęty, czy cykle: Muzyczne impresje i wspomniane Z orkiestrą po zamkach i pałacach.

Zobacz, posłuchaj, przyjdź do nas: www.odzse.orkiestra.opole.pl

Back to top