Zachęcamy Maturzystów do zapoznania z projektem edukacyjnym.

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym” - dla uczniów najstarszych klas szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące i technika)

Uprzejmie informujemy, że Wydział Oświaty, we współpracy z Uniwersytetem Opolskim oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu i nauczycielami matematyki ze szkół ponadpodstawowych, zorganizował po raz dziewiąty dla tegorocznych maturzystów cykl zajęć przygotowujących do egzaminów maturalnych z matematyki.
Zajęcia rozpoczną się w dniu 16.01.2023 r. (poniedziałek) i będą prowadzone do kwietnia 2023 r. (ostatnie zajęcia w piątek 7.04. 2023 r.). Będą się one odbywać stacjonarnie w aulach Wyższej Szkoły Bankowej przy ul. A. Kośnego 72, w następujące dni:
- poniedziałek – 15.30-17.00
- wtorek – 15.30-17.00
- czwartek – 15.30-17.00
- piątek – 14.30-16.00
Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach (podstawowym i rozszerzonym). Zamierzeniem organizatorów zajęć jest powtórzenie całego materiału z matematyki w 10 tygodni.

W tym roku zajęcia z matematyki będą prowadzone przez następujących nauczycieli:
- Matematyka na poziomie podstawowym dla uczniów techników:
Beata Wiśniewska – Zespół Szkół Ekonomicznych
- Matematyka na poziomie podstawowym:
Bernarda Zarzycka – PLO nr I; Dariusz Domański – PLO nr VI; Paweł Słaby – PLO nr I;
- Matematyka na poziomie rozszerzonym:
Maria Romanowska – PLO nr II; Krzysztof Kowalczyk – PLO nr III, Krzysztof Sobków – PLO nr II

Zajęcia będą się odbywać niezależnie od siebie. Każdy uczeń może uczestniczyć w nich
od jednego do czterech razy w tygodniu, w zależności od tego, jak zapisze się na zajęcia na stronie Uniwersytetu Opolskiego https://student.cs.uni.opole.pl/matura/ . Po zapisaniu się uczniowie otrzymają kod pozwalający uczestniczyć w darmowych zajęciach z matematyki.
Wszystkie dodatkowe informacje, w tym rozkład zajęć, harmonogram, tematyka, regulamin i deklaracja udziału w zajęciach są dostępne na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w zakładce Projekty: Oswajamy Matematykę. Deklarację wraz z regulaminem należy wydrukować, podpisać i przynieść ze sobą na pierwsze zajęcia.
Zapisy na zajęcia - poprzez stronę https://student.cs.uni.opole.pl/matura/ zostaną uruchomione 12 stycznia 2023 r. o godz. 9.00.

Back to top