Niepodległość nie jest dana na zawsze. Trzeba na nią pracować. Warto …

Tradycją Opolskiego Elektryczniaka i jego Orkiestry Dętej, która w tym roku świętuje 60-lecie swojej działalności artystycznej, jest prezentacja przygotowywana wraz z programem słownym w przeddzień Święta Niepodległości dla szkolnej społeczności.
Niestety także w tym roku pandemia pokrzyżowała nam plany. Dlatego Elektryczni Dęciacy wraz z przyjaciółmi z orkiestr partnerskich Politechniki Opolskiej i Grudzic, którzy od wielu lat wspólnie koncertują jako grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band przychodzą tutaj, realizując swoją pasję jaką jest muzyka. Sztuka (niezależnie od tego czy jest przez duże „S” czy małe „s”), muzyka, dziedzictwo kulturowe są ponad wszelkie granice, światopogląd, uczą organicznej pracy, szlachetności i pokory. A mało popularne hasło w naszym kraju, że „szczęśliwy naród to wykształcony naród” nabiera nowego znaczenia.
Naszą pasją jest muzyka. Lubimy wspólnie koncertować i „posyłać dobre dźwięki w świat”. Staramy się to robić jak najlepiej, pomimo tego, że wielu muzyków ma tak różną edukację muzyczną. W przeciwieństwie do obecnego świata podziałów nie ma dla nas znaczenia skąd przychodzisz. Ważne, że chcesz, lubisz grać. Każdy znajdzie swoje miejsce i coś dla siebie.
Na przestrzeni wielu lat poprzez owo muzykowanie zawiązało się wiele przyjaźni, które trwają do dziś. Wprawdzie wszystko co piękne wciąż przemija, ale wszystko co piękne w nas pozostaje.
Pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana na zawsze. Trzeba na nią pracować. Warto …
Przemysław Ślusarczyk - dyrygent

prezentacji można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/el12opb/sets/swieto-niepodleglosci-2021?si=5b56a91eda654832bd4a343bf2082d3f

 

Back to top