#FitChallengeNiepodległościowy

2020 11 11 142954

Sportowe wyzwanie

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mając na uwadze to, że czeka nas w listopadzie nauka zdalna chcę zaproponować wszystkim sportowe wyzwanie, które pozwoliłoby uczcić każdemu z Was tę rocznicę. Tego typu wyzwanie to propozycja przede wszystkim dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. Kolejna grupa osób, do której jest skierowane to wyzwanie to taka, która chciałaby się zaktywizować w trakcie nauczania zdalnego. Siedzący tryb nauczania nie sprzyja budowaniu odporności organizmu. Wyzwanie pozwoli urozmaicić nieco monotonię każdego dnia i wzmocnić Twe ciało, które może łatwiej radzić sobie z różnymi infekcjami, m.in. z COVID-19. Często także w perspektywie czasu pozwoli zmienić złe nawyki na te lepsze. Dlatego proponuję Ci #FitChallengeNiepodległościowy.

Czytaj więcej...

Mistrzowie województwa z Elektryczniaka

Kolejny sukces naszej reprezentacji szkolnej wywalczony tym razem na szczeblu wojewódzkim. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią uczniowie naszej szkoły cały czas trzymają formę.

Po wrześniowych sukcesach szkolnej reprezentacji w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu miejskim nasza drużyna w składzie Piotr Bieszczad, Marcin Waligóra, Jakub Szczeciński, Jakub Nakonieczny, Dawid Witkowski, Oliwier Sowa, Paweł Mika oraz Hubert Feliks wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych o Mistrzostwo Województwa. Odbyły się one 08 października w Namysłowie. W tym roku na starcie stanęło 12 najlepszych drużyn z naszego województwa. Od początku biegu pozostałe reprezentacje nie miały z nami szans. Nasi zawodnicy na każdą zmianę przybiegali pierwsi i do ostatniej zmiany trzymali prowadzenie. Spektakularnym finiszem popisał się Piotr Bieszczad, który z dużą przewagą wbiegł na metę.

Po wicemistrzostwie wywalczonym w tamtym roku nasi zawodnicy byli zdeterminowani powalczyć o pierwsze miejsce na podium i ten cel osiągnęli. Wielkie gratulacje i brawa dla całej drużyny z Elektryczniaka.

Czytaj więcej...

UWAGA !!! Wznawiamy ELEKTRO CUP !!!!!

elektrocup

Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej epidemią korona wirusa wznawiamy coroczny turniej Elektro Cup. Na placu boju pozostało 12 zespołów, które w drodze losowania utworzyły 3 grupy po 4 zespoły. Wszystkie mecze będą rozgrywane w dalszym ciągu na orliku UO ul. Czaplaka. Harmonogram poniżej. Do dalszej rywalizacji awansują po 2 zespoły z tych grup. Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia.

Gr. 1  (29.09.20 godz. 13.00 )
3 at, kl. 2 ct, kl. 2 bt, kl.4 bt

Gr 2  ( 6.10.20 godz. 13.00 )
kl.3 et, kl. 2 ab, kl. 3 gt, kl. 2 ft

Gr 3 ( 13.10.20 godz. 13.00 )
kl.3 ft, kl. 4 gt, kl. 4 dt,

Mistrzowie Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym - Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych i nasi uczniowie je wygrywają. Mimo braku najgroźniejszych rywali z PLO nr 2 (kwarantanna) jest to niewątpliwy sukces naszych biegaczy, którzy tym samym za dwa tygodnie w Namysłowie będą bronić ubiegłorocznego wicemistrzostwa województwa. 25 września mistrzami zostali: Marcin Waligóra, Paweł Mika, Oliver Sowa, Dawid Witkowski, Jakub Szczeciński, Piotr Bieszczad i Marcin Zabłocki oraz trener Bogusław Rączka.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie „Przegonili korona wirusa”

16 br. września miało miejsce podsumowanie akcji biegowej, która odbyła się podczas zdalnego nauczania w ubiegłym roku szkolnym. W akcji wzięło udział blisko 60 uczniów Naszej szkoły, którzy zmierzyli się z dystansem 3000 m, mierząc wynik za pomocą aplikacji telefonicznej. W tym okresie pandemicznym był to niewątpliwie nowy sposób rozgrywania zawodów biegowych – walka z czasem, dystansem i ze swoimi słabościami bez udziału bezpośredniego rywala.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Rocznik 2004:

 1. Oliver Sowa  2e  11,11
 2. Łukasz Kołodziej 2c 11,49
 3. Bartosz Fopke 2g 12,44

Rocznik 2003:

 1. Paweł Mika  2b  11,07
 2. Marcin Zabłocki 2b 12,00
 3. Michał Zawada 2a 12,40

Rocznik 2002:

 1. Tomasz Konieczko  3e  13,00
 2. Piotr Ful 3d 13,55
 3. Jakub Kapuściński 3f 14,05

Rocznik 2001:

 1. Bieszczad Piotr  4f 10,39
 2. Waligóra Marcin 4d 11,04
 3. Felix Hubert 4a 11,59

Klasyfikacja Open:

 1. Bieszczad Piotr  4f  10,39
 2. Waligóra Marcin 4d 11,04
 3. Mika Paweł 2b 11,07

Wyżej wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami. Mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do zawodów z bezpośrednią rywalizacją i będziemy mogli skonfrontować wyżej wymienione wyniki w normalnym biegu. A w najbliższym czasie odbędą się Mistrzostwa Opola szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych, gdzie nasi uczniowie będą bronić tytułu wicemistrzów Opola.

Czytaj więcej...

Zmagania naszych siatkarzy

Nasi siatkarze jako aktualni mistrzowie Opola rywalizowali w półfinale Mistrzostw Województwa w Kędzierzynie Koźlu.

Wygraliśmy z Olesnem, niestety przegraliśmy z aktualnymi Mistrzami Województwa - drużyną I LO, która tym samym awansowała do finału w Nysie.

Czytaj więcej...

Tegoroczne rozgrywki koszykarzy z Opolskiego Elektryczniaka

Sezon rozpoczął się od turnieju w Naszej Szkole, kiedy gościliśmy drużyny z ZS Zawodowych „Staszic” i ZSTiO „Gzowski”. Okazaliśmy się mało gościnni wygrywając ze „Staszicem” 68:16 i z „Gzowskim” 25:15. Dzięki tym zwycięstwom awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw Miasta Opola, w którym na naszej sali spotkaliśmy się z drużynami: V LO wygrywając 43:20 oraz I LO wygrywając 32:16.

Czytaj więcej...

Ruszyła Szkolna Liga SKS siatkówki chłopców POLARIS CUP 2020

Z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, pana Bogusława Rączki ruszyła szkolna liga SKS. Patronat nad rozgrywkami objęła firma Polaris Poland Sp. z o.o.. Celem rozgrywek jest popularyzacja siatkówki w szkołach średnich Opola, aktywizacja uczniów uczęszczających na zajęcia SKS
z siatkówki.

Do rozgrywek zgłosiły się następujące szkoły: PLO nr II, PLO nr V, Staszic, Ekonomik, Budowlanka, Gzowski i Elektryczniak (organizator turnieju). Rozgrywki potrwają do kwietnia, kiedy to rozegrany zostanie finał w Opolskim Elektryczniaku. Firma Polaris, z którą nasza szkoła współpracuje jest fundatorem nowych strojów naszych siatkarzy.

Czytaj więcej...

Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym

W poniedziałek 27 stycznia 2020 r. odbył się Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym (w kategorii indywidualnej). Zawody odbyły się w Brzegu. Naszą szkołę reprezentował uczniowie: Michał Wojtas z klasy 4 dt oraz Patryk Kurtz z klasy 3 at. W zawodach brało udział 11 zawodników. Nasz uczeń Michał wygrał wszystkie mecze meldując się w finale, a Patryk zajął 2 miejsce ulęgając tylko w finale Michałowi.  Sam finał był na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi uczniowie dostali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu w Nysie.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel Waldemar Dobrowolski. Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły również interesują się taką dyscypliną jak tenis stołowy i na zawodach plasują się na wysokich miejscach.

Czytaj więcej...