Czerwcowe koncerty muzyków Opolskiego Elektryczniaka

odzse

Czerwiec był dla muzyków z Opolskiego Elektryczniaka pracowitym okresem, pomimo utrzymanych wielu obostrzeń związanych z pandemią.

11 czerwca br. swój kolejny koncert zagrała formacja el12 Opole Politechnic Band – Generacja 2.0 której członkami jest dwóch uczniów Szkoły: Bartosz Dorosiewicz i Michał Duszak a której pomysłodawcą jest Przemysław Ślusarczyk – dyrygent orkiestry Elektryczniaka. Debiut zespołu po wielu tygodniach przygotowań w bardzo zmiennej rzeczywistości nastąpił 22 maja podczas II rejsu IX edycji „Z orkiestrą po Odrze". Zespół wystąpił z półtoragodzinnym koncertem w Pałacu Większyce. Na program złożyły się standardy, improwizacja i wiele innych stylów muzycznych. Wypełniona do ostatniego miejsca widownia w reżimie sanitarnym nagrodziła głośną owacją młodych muzyków, że na zakończenie formacja zagrała bis.

Więcej o formacji: https://www.el12.opolskie.art.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=245
Klip koncertowy 1: https://www.youtube.com/watch?v=bOPxqoJhzkU
Klip koncertowy 2: https://www.youtube.com/watch?v=hY0ZYkYzVTo

Natomiast 19 czerwca br. na Skwerze Renaty Schumann w Opolu-Grudzicach odbył się plenerowy koncert „Z orkiestrą po Odrze na bis!". Na program złożyło się część kompozycji wykonanych podczas I rejsu (zamkniętego dla publiczności) w ramach IX edycji imprezy. Gospodarzem była Grudzicka Orkiestra Dęta w której gra paru uczniów występujących także w barwach ODZSE. Nie zabrakło także przyjaciół z Orkiestry Politechniki Opolskiej, jak i z Orkiestry ZSE, których łączy osoba dyrygenta. Pomimo upału publiczność dopisała, muzycy z uśmiechem wykonali godzinny program zakończony bisem. Program wypełniła polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa.

Klip koncertowy: https://www.youtube.com/watch?v=3gFZXyuMylQ

Pomimo pandemii ten sezon dla orkiestry był udany. Na początku przenieśliśmy się do sieci, teraz powracamy na ile jest to możliwe od maja do prezentacji publicznych świętując cały rok 60-lecie Orkiestry Dętej ZSE w Opolu. Cieszymy się bardzo, że udało nam się ostatnio zagrać cztery koncerty.

Strona zespołu: www.odzse.art.pl
Kanał YT orkiestrowy: https://www.youtube.com/channel/UCBIFV771tPPfgB9gTfw34mw