Elektryczni Dęciacy znów w trasie – Z orkiestrą po Odrze 2021

odzse

8 maja br. wybrani muzycy z Opolskiego Elektryczniaka, Politechniki Opolskiej i Grudzic jako grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band pod kierownictwem Przemysława Ślusarczyka pomysłodawcy i realizatora
imprezy pn. „Z orkiestrą po Odrze” wyruszyli w I rejs w ramach IX edycji imprezy.

Rejs z uwagi na sytuację sanitarną został zrealizowany jako rejs zamknięty, bez udziału publiczności. Trasa wiodła wzdłuż bulwarów odrzańskich od Mostu Pamięci Sybiraków, powrót, śluzowanie przy Wyspie Bolko, rejs wzdłuż Wyspy Bolko w stronę Groszowic i powrót z podwójną pętlą. Dzięki temu spacerowicze mogli nas słuchać z bulwarów, Mostu im. Sendlerowej, Wyspy Bolko, wałów.

W programie znalazły się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej czy standardy. Pogoda dopisała i humory przede wszystkim. Organizatorami byli Przedsiębiorstwo el12 Sp. Z o.o. (nasz wieloletni mecenas m.in. programu Akademia el12) oraz Politechnika Opolska.

 

Imprezę tę należy traktować jako muzykoterapię muzyków orkiestrowych czy publiczności. Jest to także element wpisujący się w program powrotu do szkoły czy „uwolnienia” od elektroniki.

Wielkie brawa należą się dla muzyków, którzy przez wiele tygodni w dostępnych w danym czasie formach prób przygotowywali repertuar oraz takich, którzy z uwagi na sytuację rodzinną przygotowywali indywidualnie materiał z przygotowanych do ćwiczenia nagrań.

Ale to nie koniec. 22.05.2021 w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się II rejs tej edycji. Będzie to premiera nowego projektu muzycznego dyrygenta, który wraz z sześcioma muzykami zadebiutuje podczas tego rejsu.

A my zapraszamy do obejrzenia oficjalnego klipu: https://www.youtube.com/watch?v=ne_JPjlEkjA

i fotoreportażu z I rejsu: https://www.zorkiestrapoodrze.art.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25&Itemid=614

plakata2021