MAMY FINALISTĘ OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ!

olimpiada przedsiebiorczosci

Nadszedł czas aby podzielić się wspaniałą wiadomością trzymaną do tej pory w tajemnicy! Mamy FINALISTĘ OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ!!! Uczeń klasy 3D, Piotr Czech zdobył tytuł, po który jeszcze żaden uczeń Elektryczniaka nie sięgnął!

A, że uczestnicy tej olimpiady to przede wszystkim uczniowie klas humanistycznych najlepszych liceów w Polsce,  sukces naszego ucznia jest tym bardziej znaczący!

Aby wziąć udział w olimpiadzie należało napisać esej na jeden z dwunastu, zaproponowanych przez Organizatora (Polskie Towarzystwo Filozoficzne) tematów. W pracy trzeba było uwzględnić stanowiska filozoficzne ukazane w bibliografii wskazanej przez OTF do danego tematu. Piotr napisał esej na tematStatus moralny robotów. Kiedy wyłączenie maszyny byłoby morderstwem?”. Jak widać było to zagadnienie związane z profilem informatycznym klasy, do której uczęszcza nasz finalista. Po pozytywnej recenzji Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej przy Uniwersytecie Opolskim  Piotr mógł przystąpić do etapu okręgowego, w którym pisał kolejny esej oraz zdawał egzamin ustny. I tu znów sukces! Został zakwalifikowany do finału! Komisja Centralna uznała pracę z pierwszego etapu za wartościową i zaprosiła go do udziału w etapie centralnym olimpiady. Po raz kolejny możemy się przekonać, że talent, pasja i ciężka praca prowadzą do sukcesu, dzięki tym cechom Piotrek ma już zaliczoną na 100% maturę rozszerzoną z filozofii, indeks wybranej uczelni w kieszeni, no i oczywiście NASZE OGROMNE GRATULACJE!!!