Maksymilian Bednarczuk uczeń klasy IVE w finale XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosci

To jedna z największych olimpiad przedmiotowych w kraju, na szczeblu szkolnym startowało około 20 000 uczniów, do finału dotarło 100 najlepszych. Miarą sukcesu Maksymiliana jest jego obecna 28 pozycja, zgodnie z przyjętą punktacją. Do pierwszego etapu zawodów okręgowych zakwalifikowali się jeszcze Patryk Hadasik i Michał Wieczorek z klasy IVA oraz Karolina Kołacińska, Jakub Kuflik i Seweryn Szymon z klasy IIG, zawody odbywały się w szkole, uczniowie rozwiązywali test online w aplikacji Olimpiady.

Drugi etap, do którego awansował tylko Maksymilian Bednarczuk, polegał na opracowaniu zadania sytuacyjnego i przedstawieniu go w aplikacji Teams w ściśle określonym czasie. Zakres tematyczny pytań testowych oraz zadania sytuacyjnego tworzą dwa bloki, pierwszy wynika z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, drugi z hasła tej edycji jakim jest „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

Na szczeblu okręgowym uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową przedmiotu. Awans do finału wymagał ogromnego wkładu pracy i czasu, jaki poświęcił Maksymilian, na opanowanie zagadnień związanych z: rynkiem finansowym, rynkiem pracy, zarządzaniem i odpowiedzialnością społeczną przedsiębiorstw, ekotrendami i wyzwaniami ekologicznymi.

Start w tej olimpiadzie daje finalistom i laureatom specjalne uprawnienia w postępowaniu kwalifikacyjnym do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz największych krajowych Uniwersytetów Ekonomicznych w: Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Eliminacje centralne odbędą się 1 czerwca 2021r. w formie stacjonarnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale.

Sukces naszych uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

konkurs moweie

W dniu 12 marca 2021 odbył się centralny etap rozgrywek Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Ze względów epidemicznych po raz pierwszy został zorganizowany w systemie on-line z wykorzystaniem platform internetowych Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 400 uczniów reprezentujących ponad 60 szkół z całej Polski oraz państw sąsiadujących. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 8 uczniów w następujących dyscyplinach : elektrycznej – Bartłomiej Ciach i Marek Nowak, mechatronicznej – Paweł Głowacki i Paweł Eichhorn, teleinformatycznej – Łukasz Jurczyk i Dawi Klimek oraz po raz pierwszy w automatyce – Agata Łozińska i Łukasz Muszyński. Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą na poziomie akademickim. Należy podkreślić ich bardzo dobre wyniki. Niektórym z naszych reprezentantów zabrakło 1-2 punktów umożliwiających awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych dwoje uczniów naszego technikum Agata Łozińska i Łukasz Muszyński.

W finale uczestnicy losowali pytania i odpowiadali przed komisją w skład której wchodzili profesorowie i wykładowcy AGH.

W rozgrywce finałowej Łukasz Muszyński zajął 3 miejsce, a Agata Łozińska 5 miejsce.

Po zsumowaniu punktacji z wszystkich etapów oboje zajęli równorzędne 7 miejsce, uzyskując jednocześnie tytuł finalisty Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz promesę umożliwiającą rozpoczęcie studiów na AGH w Krakowie.

Sukces naszych uczniów jest tym większy, że oboje są uczniami klas drugich.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do osiągnięcia takiego rezultatu.

Zespół Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych

Konkursy PGE Energia Odnawialna

british

Szanowni uczestnicy konkursów związanych z tematyką odnawialnych źródeł energii.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego, multimedialnego oraz konkursu na projekt kalendarza lub plakietki za nadesłanie swoich prac. Wasza kreatywność, pomysłowość, a także różnorodne techniki wykorzystane przez Was podczas realizacji projektów ukazały naszemu Jury niezwykły obraz. Obraz wspaniałej pasji autorów wszystkich prac,  zamiłowanie do bardzo różnej aktywności plastyczno  - multimedialnej.  Obraz, który pokazuje również, iż dbałość o nasze środowisko oraz odpowiedzialność za jego stan jest naszą wspólną sprawą i to od nas, od naszych działań i poczucia odpowiedzialności zależy jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości.

Drodzy uczestnicy konkursów. Nasze Jury złożone ze specjalistów oceniło Wasze prace, ale ich bardzo duża ilość nie pozwala nam na opublikowanie dzisiaj protokołu wraz z nazwiskami  wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych.

Chcemy uhonorować Waszą pracę i nie pominąć żadnej z nich. Już teraz wiemy, że Jury nagrodzi znaczniej więcej prac niż zakładano, a więc prosimy nie martwcie się. Ostateczne wyniki opublikujemy w poniedziałek 29 marca 2021 r.

Pozdrawiamy
Organizatorzy

Olimpiada Statystyczna

olimpiada statystyczna

Organizatorem piątej edycji Olimpiady Statystycznej jest Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym. W etapie szkolnym uczestniczyło siedmioro uczniów, ostatecznie po eliminacjach okręgowych do pierwszego etapu zawodów centralnych zakwalifikowała się uczennica klasy 4DT Dorota Ptasznik, która razem z dwoma kolegami z innych szkół reprezentowała nasze województwo na szczeblu krajowym. Zawody odbyły się w siedzibie Urzędu Statystycznego w Opolu, uczestnicy rozwiązywali test online, wymagający umiejętności analitycznego myślenia, stosowania narzędzi informatycznych oraz wiedzy z wielu różnych dziedzin. Konstrukcja zadań wymuszała posługiwanie się metodami ilościowymi, rachunkiem prawdopodobieństwa, zastosowaniem informacji statystycznych przy analizie rynku finansowego oraz znajomości zagadnień demograficznych i społecznych, dotyczących warunków życia, pracy, gospodarki i środowiska.

Udział w tej olimpiadzie to nie tylko satysfakcja z wygranej, cenne i użyteczne nagrody rzeczowe, które otrzymali zawodnicy, ale możliwość doszlifowana umiejętności korzystania z danych statystycznych, co w przyszłości może ułatwić podejmowanie życiowych decyzji. Awans do eliminacji na I etapie zawodów centralnych wymagał wiedzy na wysokim poziomie z takich przedmiotów jak: matematyka, ekonomia, geografia, statystyka, dlatego jeszcze raz podziękowania i gratulacje dla Doroty Ptasznik.

Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora

odzse

Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają, w tamtym roku odbywał się I Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora.
Ostatnim razem rozgrywki przebiegały fizycznie w naszej szkole, jednak z powodu pandemii, tegoroczne partie będą rozgrywane online.
Turniej ten odbędzie się już 18 marca. Zapisy trwają od 11 do 16 dnia tego miesiąca.

Dodatkowo, w turnieju mogą uczestniczyć nie tylko nasi wspaniali uczniowie, ale także przyszli kandydaci do Elektryka.
Link do formularza znajdziecie tutaj: https://lichess.org/team/elektryk

Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

KONKURS WIEDZY O TADEUSZU KOŚCIUSZCE

tadeusz kosciuszko

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA SZKOŁY!!!

OGŁASZAMY KONKURS WIEDZY O TADEUSZU KOŚCIUSZCE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

19 marca o godzinie 9:40 na  platformie Microsoft Teams na zespole „Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły”
odbędzie się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce
dla uczniów klas pierwszych.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Pytania konkursowe sformułowane będą w języku angielskim.

Szczegółowych informacji udzielą Wam nauczyciele historii
oraz pani Anna Stankowicz.

Prosimy również  zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie u swoich
nauczycieli historii.
Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 15 marca.

Serdecznie zapraszamy do  zgłoszenia swojej kandydatury i możliwości sprawdzenia swojej wiedzy o Patronie naszej Szkoły.

Turniej z CS:GO

odzse

Jak pewnie już wiadomo, OFM organizowało turniej z CS:GO w naszym województwie.

W turnieju tym startowali również uczniowie naszej szkoły. Z radością pragniemy Was poinformować, że pierwsze miejsce zajęła drużyna z Elektryka  - SORTIE Esports! Oznacza to, że do uczniów z naszej szkoły należy tytuł najlepszych graczy CS:GO w województwie!

GRATULUJEMY !!!

SZYMON FARON Z KLASY 4ET UCZESTNIKIEM ETAPU OKRĘGOWEGO 45 OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

english

Dnia 22 stycznia 2021 w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Okręgowy Etap 45 Olimpiady Języka Angielskiego. Zakwalifikowało się do niego około 100 osób z okręgu dolnośląsko - opolskiego. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły - Szymon Faron z klasy 4ET. Zważywszy na sytuację epidemiologiczną, przygotowanie konkursu w formie stacjonarnej i czuwanie nad jego przebiegiem było z pewnością nie lada wyzwaniem dla organizatorów. Dzięki zdyscyplinowaniu uczestników i stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa wszystko na szczęście przebiegło sprawnie i zgodnie z planem. Atmosfera była bardzo przyjemna, poza tym wszyscy biorący udział w olimpiadzie otrzymali pamiątkowe drobiazgi i z pewnością pobyt we Wrocławiu w tym nietypowym okresie będzie dla nich dobrym wspomnieniem.

Serdecznie dziękujemy Szymonowi za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów oraz możliwości rozwijania umiejętności językowych w dorosłym życiu. Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy z zaangażowaniem próbowali swoich sił na szczeblu szkolnym olimpiady, często z bardzo dobrymi efektami. Następna olimpiada już w kolejnym roku szkolnym. Czekamy na Was!

MAMY PODIUM !!! Grand Prix LZS i SZS online w szachach

Od 15.12.2020 roku, do 12.01.2021 siedmiu uczniów naszej szkoły podjęło wyzwanie udziału w zawodach szachowych, których celem było wyłonienie Szkolnych Mistrzów Województwa. Zawodnicy rozegrali każdy 45 partii systemem szwajcarskim 5minut+3 sekundy bonifikaty za każdy ruch w partii. Rywalizacja była bardzo zacięta.
50 zawodników walczyło przez 5 tygodni, rozgrywając w każdy wtorek 9 rund.

Cieszymy się sukcesem naszych zawodników i wszystkim gratulujemy!

Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Roberta Pytla z klasy 3 - Mistrza Elektryka, który zajął III miejsce.

Uczniowie biorący udział w zawodach:
Rafał Starypan
Marcel Woszczyna
Piotr Czech
Maximilian Susczyk
Kamil Rajwa
Łukasz Kołodziej

Mamy laureatów w konkursie fizycznym

konkurs lwiatko logo

Uczniowie naszej Szkoły znaleźli się w gronie najlepszych w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Tytuł Laureata zdobyli Maciej Zięba z klasy 1bt oraz Tyberiusz Szczepanowski z klasy 4ft zajmując odpowiednio 9 i 8 miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Pięciu innych uczniów otrzymało wyróżnienia - honorowe tytuły:
Szymon Schmidt  1dt - Taon
Adam Kubon 1ft - Taon
Kamil Połacik 2gt - Kaon
Michał Czerezdecki 2gt - Taon
Paweł Głowacki 2at - Taon

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze.  Biorący w nim udział uczniowie muszą wykazać wiedzą z fizyki  rozszerzoną o nauki przyrodnicze i ścisłe. Od nowego semestru będzie  możliwa rejestracja do kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w marcu 2021 r. U nauczycieli fizyki, w ramach nauczania zdalnego, można uzyskać pomoc i wskazówki jak przygotowywać się do konkursu.