ODBYLIŚMY WIRTUALNE WIZYTY W MUZEUM

Mimo pandemii i utrudnionego kontaktu z instytucjami kultury, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w marcu brali udział w lekcjach muzealnych prowadzonych przez edukatorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Zajęcia dotyczyły następujących tematów:

  • Ucieczki z niemieckich obozów jeniecki - sposób ich przygotowania i sankcji grożących jeńcom za  podjęcie próby ucieczki – zajęcia prowadził mgr Michał Nadybski;
  • Losy polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej  - ich trud i walka na wielu frontach wojny – zajęcia prowadził mgr Dominik Marcinkowski;
  • Zbrodnia Katyńska - jej wykorzystania politycznego i aspektów etycznych – zajęcia prowadziła mgr Monika Sobczak;
  • Norymbergia jako miasta o niełatwej roli w dziejach Niemiec i Europy w XX wieku – zajęcia prowadziła dr Ewelina Klimczak.

Przed prowadzącymi stało trudne zadanie, bowiem spotkali się z uczniami online. Mimo tego utrudnionego kontaktu, uczestnicy wykładów z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych prezentacji, podkreślając zaangażowanie prowadzących, ich profesjonalizm i znakomitą organizację zajęć. Zaprezentowane materiały, ciekawe opowieści i sposób, w jaki zostały zaprezentowane te niełatwe tematy, w znacznym stopniu poszerzyły wiedzę uczniów.

 

Tego typu zajęcia online są dowodem na to, że spotkanie z ludźmi , którzy chcą podzielić się swoją wiedzą uczą znacznie skuteczniej niż jakakolwiek dostępna literatura.

Chcielibyśmy bardzo podziękować pracownikom Muzeum za profesjonalne przygotowanie spotkań, które przebiegały w atmosferze życzliwości.

Pozostaje nam tylko sobie życzyć, aby nasza współpraca rozwijała się nadal.