Tydzień Germanistyki Opolskiej 2021 na Uniwersytecie Opolskim

uni opole

W dniu 12 kwietnia 2021 uczniowie klasy 2at/jn1 pod opieką swojego nauczyciela p. Kornelii Kansy wzięli udział w niecodziennej lekcji języka niemieckiego. W trakcie „podróży z przygodami” mogli razem ze studentami germanistyki w kreatywny sposób przygotować się do wyzwania jakim jest matura ustna z języka niemieckiego.

Jako jedna z trzech szkół Opolszczyzny mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych tym razem online w ramach tegorocznego Tygodnia Germanistyki Opolskiej organizowanego przez Katedrę Języka Niemieckiego Uniwersytetu Opolskiego. Jako wprowadzenie do specyfiki i zasad obowiązujących na maturze z języka niemieckiego wysłuchali prezentacji przygotowanej przez studentów 3. roku, obejrzeli przykładowe scenki odegrane przez starsze koleżanki i starszych kolegów. Następnie w części warsztatowej mogli już w mniejszych kameralnych grupach razem ze studentami w roli egzaminatorów podjąć próbę zdawania takiego egzaminu.

tydzien germanistyki Abi Crashkurs

Uczniowie sprostali zadaniu doskonale, zmierzyli się z innymi rówieśnikami i spisali się bardzo dobrze, wykazując się dobrą znajomością języka i otwartością na nowe doświadczenia. Wszystko przebiegało w przyjemnej i przyjaznej atmosferze, nie zabrakło pozytywnych emocji i uśmiechu, dobrego słowa oraz rozmów na tematy także pozamaturalne.