Tydzień Germanistyki Opolskiej 2021 na Uniwersytecie Opolskim

uni opole

W dniu 12 kwietnia 2021 uczniowie klasy 2at/jn1 pod opieką swojego nauczyciela p. Kornelii Kansy wzięli udział w niecodziennej lekcji języka niemieckiego. W trakcie „podróży z przygodami” mogli razem ze studentami germanistyki w kreatywny sposób przygotować się do wyzwania jakim jest matura ustna z języka niemieckiego.

Jako jedna z trzech szkół Opolszczyzny mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych tym razem online w ramach tegorocznego Tygodnia Germanistyki Opolskiej organizowanego przez Katedrę Języka Niemieckiego Uniwersytetu Opolskiego. Jako wprowadzenie do specyfiki i zasad obowiązujących na maturze z języka niemieckiego wysłuchali prezentacji przygotowanej przez studentów 3. roku, obejrzeli przykładowe scenki odegrane przez starsze koleżanki i starszych kolegów. Następnie w części warsztatowej mogli już w mniejszych kameralnych grupach razem ze studentami w roli egzaminatorów podjąć próbę zdawania takiego egzaminu.

tydzien germanistyki Abi Crashkurs

Uczniowie sprostali zadaniu doskonale, zmierzyli się z innymi rówieśnikami i spisali się bardzo dobrze, wykazując się dobrą znajomością języka i otwartością na nowe doświadczenia. Wszystko przebiegało w przyjemnej i przyjaznej atmosferze, nie zabrakło pozytywnych emocji i uśmiechu, dobrego słowa oraz rozmów na tematy także pozamaturalne.

Życzenia Wielkanocne

kartka wielkanoc 2021

NAUCZYCIEL ELEKTRYCZNIAKA ZASŁUŻONYM OBYWATELEM MIASTA OPOLA

elakomy01

Uchwałą Rady Miasta z 19.03.2021 r., nasz kolega p. mgr Edward Łakomy został wyróżniony tytułem honorowym „ Zasłużony Obywatel Miasta Opola’’. To znakomita promocja naszej szkoły w środowisku szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego. To pierwszy taki przypadek wyróżnienia nauczyciela w naszej szkole, a także wśród szkół opolskich tym zaszczytnym tytułem. Jesteśmy dumni z osiągnięć i zasług naszego kolegi.

Pan Edward Łakomy pracuje w naszej szkole od 2000 r. Jest nauczycielem przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa (wcześniej Przysposobienie obronne). Od 2003 r. jest nauczycielem dyplomowanym. Oprócz zajęć dydaktycznych, opiekuje się od samego początku, szkolnym kołem Ligi Obrony Kraju, w ramach którego działa 5 sekcji specjalistycznych, w tym grupa ratownicza I pomocy. Członkowie SzK LOK uczestniczą w wielu przedsięwzięciach na szczeblu szkoły, miasta i województwa. Jest również działaczem społecznym, aktywnie uczestniczącym w życiu miasta i województwa. Od początku swojej zawodowej służby i pracy ma bezpośredni kontakt z młodzieżą, której kształceniem i wychowaniem zajmuje się do dziś. Był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, a następnie nauczycielem Przysposobienia obronnego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Opolu. Obecnie jest nauczycielem Edukacji dla bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

nowa strona rekrutacji

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Drodzy Uczniowie.

Jak co roku chcielibyśmy Was gościć w murach opolskiego Elektryczniaka świętując i wykorzystując tradycyjny Pierwszy Dzień Wiosny do zorganizowania Dnia Otwartego Szkoły.

Niestety obecna sytuacja uniemożliwia nam wszystkim obchodzenie owego dnia w sposób, do którego jesteśmy od wielu lat przyzwyczajeni.

Wiemy, iż dobrze wybrana szkoła to gwarancja rozwoju kariery zawodowej i sukcesu w przyszłości. Dlatego na nakładem ogromniej pracy uczniów i nauczycieli przygotowaliśmy dla Was odświeżoną stronę dotyczącą rekrutacji w następnym roku szkolnym -  2021/2022.  Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Wam podjąć jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej.

Strona jest stworzona przez Uczniów i dla Uczniów, dlatego mamy nadzieję, że odnajdziecie tam wszystkie odpowiedzi na pytania związane z wyborem Waszej przyszłej szkoły ponadpodstawowej. Mamy również nadzieję, że dla wielu z Was ową szkoła zostanie Opolski Elektryczniak…, bo zgodnie z jednym z haseł nowej strony "Opolski Elektryczniak to Szkoła, która łączy tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami, nowoczesnymi technologiami oraz z współpracą z przedsiębiorcami".

Strona dotycząca rekrutacji dostępna jest pod adresem http://rekrutacja.elektryk.opole.pl/

Prosimy wszystkie szkoły podstawowe o kontakt i zachęcamy do zadawania pytań za pomocą formularza ze strony lub podczas spotkań online z naszymi Doradczyniami Zawodowymi (po uprzednim uzgodnieniu szczegółów), które z wielką przyjemnością zaprezentują  ofertę kształcenia Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu podczas zdalnych konferencji.

Życzenia

kartka dk

Z żałobnej karty

wz

Z głębokim żalem informujemy, że w nocy z 22 na 23 lutego 2021 r. zmarł Nasz Kolega, długoletni zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych,

dr inż. Andrzej Przytulski

Pracę w Zespole Szkół Elektrycznych rozpoczął w 1986 roku, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych i elektronicznych. Z powodzeniem łączył pasję z pracą zawodową. Jako pracownik naukowy Politechniki Opolskiej był inicjatorem i koordynatorem współpracy szkoły z uczelnią wyższą. Dzięki jego zaangażowaniu część zajęć uczniowie mogli odbywać w laboratoriach politechniki. Jak sam podkreślał praca w szkole spowodowała, że z wielką swobodą i całymi godzinami mógł mówić na różne tematy dotyczące elektryczności. Nauczanie wielu przedmiotów zawodowych dało mu tą przewagę, że widział elektrotechnikę całościowo. Na zawsze zostaną nam w pamięci jego referaty wygłaszane na kolejnych Opolskich Dniach Elektryki. Nikt tak jak on nie znał i nie potrafił przekazać historii elektrotechniki.

Wszyscy zapamiętamy Andrzeja jako osobę pełną ciepła i poczucia humoru, wielkiego przyjaciela szkoły, miłośnika kotów i niezastąpionego Kolegę.

‼️Prawo jazdy 50% taniej z @Dakar Szkoła Nauki Jazdy‼️

Dla wszystkich uczniów Zespołu szkół Elektrycznych zapisujących się na kurs prawa jazdy kat. B do 31 stycznia 2021r. przygotowaliśmy aż 350zł gwarantowanej zniżki

dakar OSK zdjęcie do promocji dla uczniów

A to nie wszystko!

Wśród uczniów tej szkoły zapisujących się na kurs do końca stycznia, 1 lutego wyłonimy  1 osobę,  która zgarnie zniżkę w wysokości aż 50%‼️

*warunkiem skorzystania ze zniżki 350zł oraz wzięcia udziału w losowaniu promki w wysokości 50% jest zapisanie się na kurs do 31 stycznia 21r. oraz wpłacenie zadatku na poczet kursu w wysokości 200zł (standardowa procedura podczas zapisów)

Czytaj więcej...

Prymus Opolszczyzny

Michał Wieczorek uczeń klasy 4AT otrzymał tytuł Prymusa Opolszczyzny. Michał uczy się w zawodzie technik mechatronik i jest finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w roku szkolnym 2019/2020.

Jego praca miała tytuł JADALNE WYDRUKI – PROJEKT DRUKARKI DO NALEŚNIKÓW. Gratulujemy!

https://www.facebook.com/558380767531776/videos/799976650572909

prymus opolszczyzny dyplom

Życzenia Bożonarodzeniowe

zyczenia kartka Boże Narodzenie 2020 poprawka

UCZEŃ ELEKTRYCZNIAKA ZADEBIUTOWAŁ W FILMIE!

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Elektryczniaka są osobami z różnymi pasjami, często przekraczającymi stereotypowe wyobrażenie o osobach uczących się w technikum.

Jeden z uczniów naszej Szkoły  - Jarek Lewandowski z klasy 2 bt – zadebiutował w filmie ,„Psycholog”  wyprodukowanym przez młodego reżysera Kamila Kanię, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.

Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu, dlatego chcielibyśmy polecić tę produkcję.

Jak donosi reżyser: akcja filmu rozgrywa się w Opolu, po śmierci szesnastoletniej Dominiki. Mordercą był Psycholog Przemek, który miał przeprowadzić dziewczynie testy. Po wyjściu z więzienia, bohater natrafia na Szefa, który przejeżdża akurat ulicą, na której znajduje się Przemek. Były więzień otrzymuje od dotychczas nieznajomego mężczyzny ciekawą (?) ofertę pracy…

Oglądając tę produkcję zauważymy, że cechuje się ona wspaniałą grafiką. Wszystkie zdjęcia użyte w filmie zostały wykonane przez: Wojciecha Osowskiego, Szymona Sieczkowskiego oraz Kamila Kanię. Film charakteryzuje się ciekawą ścieżką dźwiękową, którą zajęli się Miłosz Olechwir i Bartek Antonik. Uwagę zwracają również kostiumy  przygotowane przez Olę Smyczek.

Jeśli chcecie poznać dalszą historię bohatera i sprawdzić, jak z rolą poradził sobie nasz uczeń, to koniecznie zobaczcie film.

Premiera filmu: 18 grudnia 2020 na kanale YouTube o godzinie 19.00

Link do wydarzenia - przejdź >>