Anglia - Kornwalia

Termin: 13.09.2020 – 20.09.2020
Cena: 1890 zł

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ - Zbiórka uczestników wycieczki w umówionym miejscu. Wyjazd w
kierunku  granicy polsko - niemieckiej. Przejazd przez Niemcy.

2 DZIEŃ - Przejazd przez Holandię, Belgię i Francję. Przeprawa
(Eurotunelem lub promem) do Anglii.  Przejazd do Brighton – spacer po
jednym z największych kurortów nadmorskich Anglii.  Zwiedzanie:
Royal Pavilion,  odpoczynek na plaży.  Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd do  Madame Tussaud’s – zwiedzanie słynnego
Muzeum Figur Woskowych. Następnie zwiedzanie dzielnicy City. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Pawła (z zewnątrz), The Globe Theatre,  Tower of London (z zewnątrz) - słynne byłe więzienie, miejsce w którym można zobaczyć brytyjskie insygnia królewskie.  Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ – Śniadanie.  Przejazd  do STONEHENGE – najsłynniejsze prehistoryczne miejsce w Europie, jeden z cudów starożytnego świata – megalityczne kręgi, budowane w okresie 3000 do 1500 lat p.n.e., prawdopodobnie dla celów kultu religijnego. Przejazd do BATH spacer po jednym z najpiękniejszych miast Anglii. Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ – Śniadanie. Przejazd do wspaniałego centrum Eden Project. Tu znajdują się egzotyczne klimaty ziemi pod wielkimi, szklanymi kopułami. To wszystko jest osłonięte kraterem wygasłego wulkanu.  Następnie przejazd do Tintagel – zwiedzanie pięknej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Kornwalii – gdzie znajduje się zamek należący według legendy do króla Gorloisa, w  zamku podobno urodził się król Artur. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ - Śniadanie.  Przejazd do St. Michael's Mount – zwiedzanie wyspy z Kaplicą św. Michała. Następnie zobaczymy malowniczo położony Minack Theatre. Przejazd na przylądek Lands End - najbardziej na zachód wysunięty punktu Wielkiej Brytanii. Spacer malowniczą ścieżką turystyczną wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Przejazd do St. Ives – wspaniale położonego miasteczka rybackiego, gdzie od ponad stu lat osiedla się wielu artystów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd  do Londynu. Dalsze zwiedzanie stolicy Anglii m.in. London Eye, Pałac Buckingham – najważniejsza rezydencja królewska ze słynną gwardią w niedźwiedzich czapach, Parlament, Westminster Abbey Downing Str. 10 – dom premierów Wielkiej Brytanii, budynek Admiralicji i Konna Królewska Gwardia, Trafalgar Square, Leicester Square. Przeprawa przez Kanał La Manche do Francji.

8 DZIEŃ - Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy w kierunku Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

CENA ZAWIERA:

- przejazd autokarem  (WC, klimatyzacja, barek);

- przeprawa przez Kanał La Manche prom lub eurotunel;

- 5 noclegów u rodzin brytyjskich;

- 5 śniadań, 5 packed lunch;

- 5 obiadokolacji;

- opieka pilota;

- TFG – turystyczny fundusz gwarancyjny (10 zł);

- ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdów autokarem w centrum miasta oraz komunikacją miejską. Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: 135 GBP (osoby do 16 lat) lub 150 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje przejazdy autokarem w centrum miasta, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w zależności od wybranych miejsc, przejazdy środkami komunikacji miejskiej.

W przypadku wymogów specjalnej diety (alergie, nietolerancja na produkty, wegetarianizm, weganizm) doliczana jest dodatkowa opłata ok. 80 zł

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

Biuro Turystyczne TRAVEL ART, ul. H. Kołłątaja 11/16; 45-064 Opole

Tel. 774546065, e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.travelart.pl

 tel. fax. 77/4546065; www.travelart.pl; www.angliaszkocja.com; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.