Elektryczniak z tytułem „Opolskiej Szkoły Roku 2019”

W poniedziałek 30 września na Politechnice Opolskiej odbył się ,,Turniej Uczniów Szkół Ponadpodstawowych Miasta Opola”. Impreza sportowa zorganizowana z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej, została objęta patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Rafała Drozdowskiego. Partnerem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta Opola oraz Wydział Oświaty.

Tym razem reprezentanci szkół zmagali się z trudnym egzaminem wiedzy o społeczeństwie, walczyli na torze przeszkód, musieli wykazać się współpracą zespołową w sztafecie pływackiej i umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci 9 szkół ponadpodstawowych z Opola. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy nie mieli sobie równych.

34 uczniów najpierw zmagało się z testem wiedzy o społeczeństwie, który jak przyznali do łatwych nie należał. W kolejnym etapie czteroosobowe reprezentacje miały do pokonania przygotowany dla nich tor przeszkód. Egzamin sprawności fizycznej był odzwierciedleniem toru jaki mają do pokonania kandydaci do policji. Kolejnym etapem turnieju była sztafeta pływacka na basenie Wodna Nuta i egzamin z udzielania pomocy przedmedycznej.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Naszej szkoły otrzymując tytuł „Opolskiej Szkoły Roku 2019”, II miejsce zajęli uczniowie Publicznego Liceum nr 3, a III miejsce przypadło reprezentacji Publicznego Liceum nr 8. W kategorii najlepsza zawodniczka i zawodnik zwyciężyli Dominika Trentkiewicz z LO nr 1 i Michał Wachnicki z LO nr 3.

Elektryczniak reprezentowali: Marcin Bzdzion (3g), Jakub Nakonieczny i Adam Antoszczyszyn (obaj 2a) i Nina Dobosiewicz z klasy 1f. Opiekunem zespołu był Bogusław Rączka.

sport interdysc dyplom

Zwycięzcy turnieju nagrody odebrali z rąk  Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu kom. Rafała Lejczaka, który w imieniu komendanta miejskiego pogratulował wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w turnieju, życząc dalszych sukcesów sportowych.