VI Tydzień Sportu w Elektryczniaku zakończony!

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. meczem piłki nożnej zakończył się VI Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy”, „Kibicuje fair play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”, w których uczestniczy nasza szkoła. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 3 dyscyplinach sportowych. We wtorek 11 czerwca 2019 r. rozpoczęliśmy od meczu koszykówki Po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym – reprezentacja uczniów musiała uznać wyższość „teamu” nauczycielskiego, który pokonał uczniów rzucając w dogrywce w ostatnich sekundach „kosza” 43:42.

Kolejną rywalizacją sportową była siatkówka. Reprezentacja Nauczycieli po zaciętym meczu (1:2 w setach) przegrała z drużyną Uczniowskiej reprezentacji w siatkówce.

Natomiast meczem piłki nożnej na boisku „Orlika” przy Uniwersytecie Opolskim reprezentacja nauczycieli przegrała z najlepszą drużynę tegorocznego turnieju Elektro Cup klasą 2 dt w rzutach karnych, gdyż po ostatnim gwizdku sędziego wynik był remisowy. Jedną bramką w rzutach karnych uczniowie okazali się lepsi.

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, często reprezentowana była przez tych samych nauczycieli. Reprezentacje Uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Wysoką kulturę sportową zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach w roli kibiców.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji VI Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Cieszę się, że ten turniej wszedł na stałe w kalendarz szkolny i jest piękną lekcją o wartościach w sporcie.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski