Nasi siatkarze zakończyli udział w OLSie

Drużyna siatkarzy Naszej szkoły 10 marca zakończyła rywalizację w Opolskiej Lidze Siatkówki Amatorskiej, która trwała od 7 października ubiegłego roku. Patronat nad ligą sprawował Prezydent Miasta Opola. Wystartowało w niej 10 zespołów, które rozegrały dwie rundy – po 18 meczy każdy. My jako debiutanci i najmłodszy zespół w lidze musieliśmy zapłacić tzw. frycowe, co skutkowało wieloma przegranymi meczami. Sukcesem jest fakt, iż ten młody zespół nabierał doświadczenia w meczach z dużo starszymi zawodnikami. Poskutkowało to wygranymi Mistrzostwami Opola szkół średnich w tym roku. Miejmy nadzieję, że uda się nam wystartować w przyszłym roku w kolejnej edycji OLSY i odnieść jakiś sukces sportowy.

Poza tym należą się podziękowania naszym uczniom, którzy poświęcili kilkanaście swoich wolnych niedziel na udział w tych rozgrywkach reprezentując Opolskiego Elektryczniaka. Słowa podziękowania należą się także rodzicom, którzy przywozili na mecze swoich synów i gorąco ich dopingowali. Ciekawostką jest fakt, iż w składach innych zespołów uczestniczących w Lidze było kilkunastu absolwentów Elektryczniaka, którzy przygodę z siatkówką zaczynali w Naszej szkole.

 

Elektryk Opole reprezentowało 17 uczniów:

Marian Poniży, Jakub Podolski (obaj 3c), Aleksander Pawleta (4f), Mikołaj Żytyński (4a), Łukasz Pietruszka, Mateusz Nowak (obaj 3e) Jakub Minartowicz (3b), Marcin Waligóra (2d), Arkadiusz Kleparski, Piotr Bieszczad (obaj 2f), Adam Mazur (2g), Paweł Pudełko (2c), Tomasz Piaseczny, Dominik Tyka, Jakub Golec, Dariusz Suchodolski (wszyscy 1e) i Mateusz Kaminsky (1f). Trenerem zespołu jest Bogusław Rączka

PS.

Zajęcia siatkówki w Elektryku odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 14.50, które są finansowane m.in. w ramach ministerialnego programu Szkolny Klub Sportowy.