Mamy laureatów Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

Uczniowie: Tomasz Szlotawa i Kamil Suchy uczestniczyli 18 grudnia 2018 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w konferencji „Motywacja w sporcie, edukacji i życiu”. Konferencja stanowiła podsumowanie konkursu wiedzy dla szkół: „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” , który odbył się 10 grudnia 2018 r. w Opolu z udziałem uczniów ze szkół ponadgimnazjalny z całej Polski. Przypomnijmy, że uczniom naszej szkoły udało się zakwalifikować do finału tej Olimpiady, zajmując miejsca zaraz za laureatami tego konkursu. Natomiast uczniowie Tomasz Szlotawa i Kamil Suchy zostali laureatami Olimpiady i otrzymali nagrody indywidualne oraz zestaw sprzętu sportowego dla szkoły.

W czasie konferencji problematyką motywacji zajmowali się profesorowie uczelni wyższych z Opola oraz z Gdańska. W dyskusji panelowej podczas konferencji zaproszeni zostali: nauczyciel wychowania fizycznego, zastępca Prezydenta Opola Przemysław Zych – ojciec Magdaleny zawodniczki reprezentacji Polski w short tracku oraz trener skoczków narciarskich Jakub Kot wraz z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

W panelu dyskusyjnym zaproszeni goście wspólnie zastanawiali się nad rolą motywacji w sporcie. Licznie zgromadzona młodzież szkolna jak i studenci, również mieli możliwość zadawania pytań.

Konferencja, która odbyła się w sali audytoryjnej Politechniki Opolskiej jest częścią wieńczącą tegoroczną "Olimpiadę Wiedzy i Wartości w sporcie" przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Tegoroczna edycja Olimpiady była poświęcona skokom narciarskim, a wzięło w niej udział ponad tysiąc uczniów z całej Polski.

Nas cieszy miejsce uczniów Opolskiego Elektryczniaka, którzy zostali laureatami olimpiady. Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w olimpiadzie a szczególnie dla Tomasza i Kamila, którzy zostali laureatami konkursu.

Po konferencji i dyskusji najlepsi uczniowie oraz szkoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.