Biegacze przełajowi Mistrzami Opola 2018

Ubiegłe dwa tygodnie upłynęły sportowcom Naszej szkoły na zmaganiach w biegach przełajowych, które odbyły się w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. 25.09. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Opola na dystansie 2000 m, 28 września Biegi Sztafetowe, natomiast 3 października Zawody Drużynowe. W pierwszych zawodach w biegu dla uczniów z rocznika 2002 czwarte miejsce zajął Jakub Nakonieczny (1a), Marcin Waligóra (2d) był również czwarty w roczniku 2001, natomiast w roczniku 1999-2000 brązowy medal zdobył Dawid Buck (4a). Tych trzech uczniów plus Piotr Bieszczad (2f), który wystartuje z „dziką kartą” będzie reprezentowało Naszą szkołę w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 10 października w Lasocicach. W klasyfikacji zespołowej trzech biegów Elektryczniak zdobył najwięcej punktów i zwyciężył we współzawodnictwie szkół. Cieszy duża liczba startujących uczniów klas pierwszych, których wyraźnie zmotywował Bieg Niepodległości w Głuchołazach.

 biegi przelajowe dyplom

Dużo emocji towarzyszyło biegom sztafetowym. Osiem zespołów 8-osobowych rywalizowało na dystansie 8 x 1000 m. Wygrała reprezentacja PLO nr II, a tuż za nimi finiszowali zawodnicy Elektryczniaka zdobywając srebrne medale. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Buck, Marek Kotula (obaj 4a), Piotr Bieszczad (2f), Marcin Waligóra (2d), Brajan Lipp (3f), Hubert Felix (2a), Robert Kuchnia (2e) i Sebastian Seniszyn (3d). Trzecie miejsce przypadło PLO nr VI. Trzecią odsłoną „przełajów” były debiutujące zawody drużynowe, w których we wspólnym biegu na 1500 m startowały reprezentacje szkół złożonych z czterech zawodników. Te zawody wygraliśmy zdobywając historyczne pierwsze Mistrzostwo Opola w Drużynowych Biegach Przełajowych. Skład mistrzowski: Dawid Buck, Piotr Bieszczad, Marek Kotula i Jakub Nakonieczny. Tym samym będziemy reprezentować Opole 17 października na Mistrzostwach Województwa w Smolarni.

Wszystkim reprezentantom Elektryczniaka dziękujemy za wysiłek na zawodach, a medalistom życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa.