Bieg Opolskiego Elektryczniaka na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

19 września 2018 roku podczas obozu adaptacyjnego dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu na stadionie MOSiR w Głuchołazach miała miejsce pierwsza odsłona uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Ponad 100 uczniów i kilku nauczycieli tej szkoły wystartowało o godzinie 11.11 na dystansie 1918 metrów. Wcześniej cała grupa uczestników ubranych w koszulki białe i czerwone utworzyła flagę Polski. W biegu pojawił się kolejny motyw patriotyczny, gdyż trzech najlepszych sportowców szkoły przebiegło dystans z flagami narodowymi. Każdy z uczestników Biegu Niepodległości ukończył dystans, lecz nie rywalizacja była jego celem, a integracja uczniów oraz promowanie biegu jako najprostszej formy ruchu. Wśród startujących nauczycieli nie zabrakło Dyrektora i Wicedyrektora szkoły. Dwie spośród siedmiu uczestniczących klas pierwszych pobiegły w 100 procentowym składzie osobowym, a klasa informatyczna dodatkowo ze swoim wychowawcą, za co została nagrodzona pamiątkowym pucharem.

 

Nasza szkoła ma bogate tradycje w konkurencjach biegowych. Jesteśmy aktualnymi wicemistrzami województwa w biegach przełajowych. Dawid Buck z klasy 4at jest finalistą Mistrzostw Polski na dystansie 400 m ppł. Marcin Waligóra z klasy 2dt jest wicemistrzem województwa w biegu na 800 m, a Piotr Bieszczad z klasy 2ft brązowym medalistą na 3000 m.

Na podstawie opinii startujących w Biegu Niepodległości Klas Pierwszych można stwierdzić, iż impreza się udała, a dla wielu uczestników była inspiracją do podjęcia regularnego biegania. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu za fantastyczna atmosferę podczas imprezy, która była jedną z wielu zaplanowanych w Naszej szkole by uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Poniżej linki do filmów z tego biegu.

https://www.youtube.com/watch?v=Zl41uSQt3wM