Mistrzostwa Opola w lekkoatletyce

Jak co roku w maju zostały zorganizowane Mistrzostwa Opola w lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało prawie 30 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Rywalizowali w różnych konkurencjach takich jak: biegi (110ppł, 200m, 400m, 800m,3000m, sztafeta 4x100), skoki (w dal, trójskok, wzwyż), pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. W zawodach brały udział prawie wszystkie szkoły średnie z miasta Opola tak więc konkurencja była duża. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 11 medali: 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

I miejsce wywalczyli : Dawid Buck 400m, Marcin Waligóra 800m, Hubert Felix 1500m,
II miejsce : Dawid Buck 110ppł, Sebastian Seniszyn 200m, Grzegorz Gambiec skok wzwyż,
III miejsce: Marek Kotula skok w dal, Sebastian Segieth 200m, Maciej Chromiński 800m, Piotr Bieszczad 300m. Wszyscy zawodnicy z naszej reprezentacji walczyli i starali się wypaść jak najlepiej. Gratulacje dla całej ekipy Elektryczniaka!

Trzech najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego, który odbył się również w Opolu.

W Mistrzostwach Województwa nasza reprezentacja wypadła doskonale zdobywając 5 medali:

I miejsce zdobył Dawid Buck w biegu 400m,

II miejsce Marcin Waligóra w biegu 800m,

III miejsce Dawid Buck w biegu 110ppł,

III miejsce Piotr Bieszczad 3000m,

III miejsce wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie Dawid Buck, Sebastian Seniszyn, Brajan Lipp, Bartosz Gricner.

 

Wszystkim naszym sportowcom bardzo dziękujemu za wysiłek i zaangażowanie w godnym reprezentowaniu naszej szkoły.

Gratulujemy świetnych wyników !!!!!