II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Opolu w roku szkolnym 2017/2018

14 czerwca w opolskim ratuszu odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół opolskich zorganizowana przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.

W kategorii chłopców w szkołach ponadgimnazjalnych Nasza szkoła zajęła 2 miejsce ustępując nieznacznie PLO nr II. Ten niewątpliwy sukces zawdzięczamy wszechstronności sportowej naszych uczniów oraz bardzo dobrej pracy nauczycieli, którzy przeprowadzili selekcję i przygotowywali ich do zawodów międzyszkolnych. Współzawodnictwo sportowe obejmowało kilkanaście dyscyplin, w których rywalizowaliśmy z 16 szkołami w Opolu. Najważniejsze osiągnięcia sportowe naszych uczniów w Mistrzostwach Opola to:

  • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych
  • I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych
  • III miejsce w koszykówce
  • IV miejsce w siatkówce
  • II miejsce w piłce ręcznej
  • IV miejsce w piłce nożnej halowej
  • I miejsce w tenisie stołowym
  • II miejsce w badmintonie
  • I miejsce w lekkoatletyce (11 medali w różnych konkurencjach)

Najwięcej sukcesów zanotował Dawid Buck z klasy 3at, który wywalczył dwa tytuły mistrza Opola w lekkoatletyce (400 m, sztafeta 4x100 m), wicemistrzostwo w biegu 110 m ppł. Jest on również mistrzem województwa w biegu na 400 m, wicemistrzem w sztafetowych biegach przełajowych oraz brązowym medalistą w biegu 110 m ppł. W sumie uczniowie Elektryczniaka zdobyli w mijającym roku szkolnym 27 medali (19 w Opolu i 8 w województwie), z czego większość zdobyli lekkoatleci. Największym sukcesem zespołowym było wicemistrzostwo województwa w sztafetowych biegach przełajowych, brązowy medal w tenisie stołowym oraz 4 miejsce w województwie piłkarzy ręcznych.

Gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym Naszą szkołę oraz nauczycielom i trenerom.