V Tydzień Sportu w Elektryczniaku zakończony!

W czwartek 7 czerwca 2018 r. meczem siatkówki zakończył się V Jubileuszowy Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy”, „Kibicuje fair play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”, w których uczestniczy nasza szkoła. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 3 dyscyplinach sportowych. We wtorek 5 czerwca 2018 r. na boisku „Orlika” przy Uniwersytecie Opolskim reprezentacja nauczycieli przegrała z najlepszą drużynę tegorocznego turnieju Elektro Cup klasą 1 dt w rzutach karnych, gdyż po ostatnim gwizdku sędziego wynik był remisowy 4 do 4. Jedną bramką w rzutach karnych uczniowie okazali się lepsi.

 

Kolejną rywalizacją sportową była koszykówka. Reprezentacja Nauczycieli, pokonała Reprezentację Uczniów 36 do 31 przegrywając tylko w pierwszej kwarcie (9:11, 22:16, 28:25, 36:31).

Natomiast meczem siatkówki w naszej sali gimnastycznej – po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym – reprezentacja uczniów musiała uznać wyższość „teamu” nauczycielskiego, który pokonał uczniów 2:1 (21:25, 25:15, 25:22).

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, często reprezentowana była przez tych samych nauczycieli. Dużym wsparciem był udział w zawodach siatkarskich Dyrektora Opolskiego Elektryczniaka Pana Dariusza Dobrowolskiego. Reprezentacje Uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Wysoką kulturę sportową zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach w roli kibiców.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji V Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku – możemy mówić o małym jubileuszu. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Cieszę się, że ten turniej wszedł na stałe w kalendarz szkolny i jest piękną lekcją o wartościach w sporcie. Dyrektor Dariusz Dobrowolski