Sportowy Dzień Dziecka na Stadionie Odry Opole

W poniedziałek 4 czerwca 2018 z okazji Dnia Dziecka na stadionie Klubu Sportowego Odry Opole odbył się turniej sportowy dla 16 szkół podstawowych Miasta Opola (łącznie ponad 300 dzieci).

Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, w dyscyplinach związanych z piłką nożną. Za całą organizację tych zawodów odpowiedzialni byli sędziowie, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę, którą precyzyjnie mierzyli uczniowie Elektryczniaka, a konkretnie z klasy 2 ft: Szymon Buk, Brajan Lipp, Dawid Grabski, Błażej Lorenc oraz z klasy 2 at: Dominik Moczygemba, Marcel Libera, Mikołaj Sobańtka, Rajmund Soppa, Adrian Jendryaszek, Nikodem Sękowski, Mathias Smyrek. Imprezę zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Energetyka Cieplna Opolszczyzny ECO, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już tegoroczną organizację akcji Dnia Dziecka dla szkół podstawowych włączyła się także nasza szkoła będąc również organizatorem tego pięknego przedsięwzięcia.

Wydarzenia sportowe rozpoczęło się od uroczystej prezentacji każdej szkoły. Uczniowie rywalizowali w dyscyplinach związanych z piłką nożną w klimacie zbliżających się Mistrzostw Świata, które już wkrótce rozpoczną się w Rosji – każda szkoła otrzymała flagę wylosowanego przez siebie państwa. Dla uczniów podstawówki oprócz biegów przełajowych czekały różne atrakcje, w których mogli uczestniczyć. W specjalnym namiocie, dzieci mogły dać pomalować sobie twarze. Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu czy balonów wypełnionych helem. Dodatkową atrakcją było wypuszczenie 16 gołębi. Każda szkoła losowała numer gołębia, które po locie na odległość ok. 40 km zameldowały się w odpowiedniej kolejności. Szkoła, której gołąb przyleciał jako pierwszy dostawała odpowiednią ilość dodatkowych punktów.

Najlepsze szkoły otrzymały okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów.

Bardzo się cieszę, że Sportowy Dzień Dziecka dla szkół podstawowych Miasta Opola jest już tradycyjnym wydarzeniem w wykonaniu Opolskiego Elektryczniaka. To wspaniale, że uczniowie Elektryczniaka mogli przyczynić się do stworzeniach tak niezwykłych i niezapomnianych chwil dla swoich dużo młodszych rówieśników.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski